راه اندازی فرش مارکت یا فرش استور یکی از راه‌های فروش محصولات تازه بوده که به تازگی ابداع شده است و عمر چندانی ندارد. این فرشگاه‌ها که در ایران به دپارتمان مواد غذایی تازه نیز شناخته می‌شوند، در همین مدت کمی که از ابداع و شکل‌گیری آنها گذشته است، توانسته‌اند رشد خوبی داشته باشند و مشتریان زیادی برای خود دست‌وپا کنند.

افراد به دلیل راحتی و سهولت در خرید مایحتاج خود، ترجیح می‌دهند در فضایی اقدام به خرید کنند که تمامی محصولات مورد نیاز آنها‌ را موجود داشته باشد. فرش‌ مارکت‌ها به دلیل دارا بودن اکثر محصولات غذایی به صورت تازه، مراجعین زیادی دارند و برای سرمایه‌گذاران و افرادی که به دنبال راه‌انداری یک کسب‌وکار جدید هستند، فرصتی بسیار مناسبی محسوب می‌شوند. راه اندازی فرش مارکت، از جمله فعالیت‌هایی است که می‌تواند سود خوبی برای شما به همراه داشته باشد.

چرا که صنایع غذایی، از آن دسته صنایعی هستند که بازده خوب و جذابیت بالایی برای سرمایه‌گذاران دارند. قبل از شروع و راه اندازی فرش استور لازم است نکات مربوط به آن را به طور کامل بدانید. مجموعۀ بیک صنعت به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌های همراه در صنعت راه اندازی کافه نان، کافه قنادی، رستوران و فست فود است و آماده ارائه خدمات مربوط به راه اندازی فرش مارکت (فرش استور) می باشد.

فرش مارکت چیست؟

فرش مارکت در واقع فروشگاه‌ های مواد غذایی تازه هستند. این فروشگاه‌ها یا به عبارتی دپارتمان‌ها، انواع مختلف مواد غذایی را به صورت تازه نگهداری می‌کنند و به دست مشتریان می‌رسانند. این فروشگاه‌ها که بیشتر در محل‌های شلوغ و پرتراکم فعالیت دارند، دارای شکل جزیره‌ای هستند تا مشتریان برای دسترسی به آنها راحت باشند. به طور کلی یک فرش مارکت، شامل بخش‌های زیر است:

 • نان و شیرینی
 • گوشت، مرغ، ماهی و آبزیان
 • میوه و سبزی
 • غذای گرم
 • جزیره لبنیات و فله فروشی
 • جزیره آجیل، ادویه و خشکبار

از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت فرش استورها می‌توان به وجود اکثر مواد غذایی مورد نیاز افراد به صورت “تازه” و در “یک جا” اشاره کرد. تازه بودن مواد غذایی باعث می‌شود تا مشتریان، با خیال راحت اقدام به خرید محصولات کنند. اگر بخواهیم دلایل اهمیت فرش مارکت‌ها را برسی کنیم، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • تنوع و کیفیت بالای مواد غذایی موجود، موجب ایجاد حس خوب در مشتریان نسبت به خرید از فرش استورها می‌شود.
 • دسترسی راحت و نوع دکور فرش‌ استورها، موجب سهولت خرید مشتریان می‌شود؛ درکنار دسترسی مشتریان به مواد غذایی باکیفیت و تازه، تجربه خرید خوبی برای مشتریان رقم می‌زند.
 • از آنجایی که فرش استورها در مکان‌های شلوغ دایر می‌شوند، به افراد اجازه می‌دهند تا با صرفه‌جویی در وقت خود، بتوانند محصولات غذایی را با قیمت مناسب و در زمان کم تهیه کنند.
 • وجود یک فرش مارکت در یک محل، موجب تردد بیشتر افراد و درنتیجه کمک به افزایش فروش واحد‌های تجاری دیگری که در مجاورت فرش استورها قرار دارند می‌شود.
 • از آنجایی که مواد غذایی موجود در فرش استورها با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی آماده می‌شوند؛ مشتریان با اطمینان بیشتری اقدام به خرید آنها می‌کنند.
راه اندازی فرش استور

برای راه اندازی فرش مارکت (استور) باید به چه نکاتی توجه کرد؟

راه اندازی دپارتمان مواد غذایی تازه یا فرش استور، فرآیندی است که اگر به خوبی و مرحله به مرحله طی شود، می‌توان انتظار سود جذابی از آن داشت. اصلی‌ترین سوالاتی که قبل از راه اندازی مطرح می‌شوند عبارت‌اند از:

 • هزینه راه اندازی فرش مارکت چقدر است؟
 • فرش مارکت چه بخش‌هایی دارد؟
 • چه فضایی برای راه اندازی فرش استور مناسب است؟
 • برای راه اندازی یک فرش مارکت به چه تجهیزاتی نیاز است؟
 • رعایت چه نکاتی منجر به جذب بیشتر مشتریان می‌شود؟

 

برای مشاوره رایگان، همین حالا تماس بگیرید

021-44843298

مراحل راه اندازی فرش مارکت (Fresh market)

برای راه اندازی یک فرش استور موفق، باید توجه داشته باشید که حتماً مراحل را با یک متخصص که تجربه این کار را دارد پیش ببرید. در ادامه، به ذکر مهم‌ترین مراحل راه اندازی یک دپارتمان مواد غذایی تازه خواهیم چرداخت:

بخش‌های موجود در فرش مارکت

همانطور که در ابتدا ذکر کردیم فرش استور‌ها برای ایجاد حس خوب در مشتریان، می‌بایست تمامی مواد غذایی که امکان نگهداری آنها به صورت تازه وجود دارد را داشته باشند. بخش‌های اصلی فرش استور شامل: نان و شیرینی، گوشت، مرغ، ماهی و آبزیان، میوه و سبزی، غذای گرم، لبنایت و فله فروشی، آجیل، ادویه و خشکبار هستند. توجه داشته باشید که عدم وجود هریک از بخش‌های ذکر شده می‌تواند موجب کاهش مشتریان شما شود.

چه فضایی برای راه اندازی فرش استور مناسب است؟

شاید مهم‌ترین مرحله برای راه‌اندازی یک فرش استور، انتخاب محل مناسب است. به طور کلی و با استناد به نظر کارشناسان و افراد باتجربه، راه اندازی فرش مارکت، باید در محلی شلوغ و پرتردد صورت بگیرد تا افراد بتوانند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. همچنین رعایت این موضوع که در صورت انتخاب یک هایپر یا مجتمع به عنوان محل مناسب، بهتر است فرش استور را در طبقه همکف دایر کرد، بسیار حائز اهمیت است. به بیان دیگر بهتر است فرش استور در طبقات منفی یا مثبت قرار نداشته باشد. این نکته در سهولت دسترسی مشتریان به فروشگاه، بسیار اهمیت دارد.

یک فرش استور به چه تجهیزاتی نیاز دارد؟

از آنجایی که فرش استورها شامل بخش‌های متعددی هستند، تجهیزات آنان نیز شامل مجموعه‌ای از تجهیزات رستوران‌ها، کافه نان‌ها، قنادی‌ها و … است. اما پراهمیت‌ترین وسیلۀ یک فرش استور، دکور و یخچال‌هایی است که مواد غذایی در آنها در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. هرچه چیدمان محصولات شیک‌تر و با تمیزی بیشتری همراه باشند، احساس بهتری به مشتری‌ها انتقال می‌دهند.

رعایت چه نکاتی موجب افزایش مشتریان فرش استور می‌شود؟

شاید بتوان مشخصه و هدف اصلی یک فرش استور را آسان نمودن خرید محصولات غذایی برای افراد دانست. در همین جهت توجه داشته باشید که فرش مارکت یا فرش استور باید به نحوی راه اندازی شود که افراد با شرایط مختلف بتوانند در راحت‌ترین و سریع‌ترین زمان ممکن خرید‌های خود را انجام دهند.

توجه به افراد دارای معلولیت جسمی و افرادی که دارای معلولیت‌های ذهنی هستند و فراهم کردن شرایط مناسب برای خرید آنها و همچنین توجه به سالمندان و مادرانی که دارای فرزند کوچک هستند؛ از نکاتی هستند که می‌توانند موجب رونق گرفتن فرش مارکت شما شوند.

راه اندازی فرش مارکت

هزینه راه اندازی فرش مارکت چقدر است؟

هزینه راه اندازی فرش استور شامل هزینه‌های خرید تجهیزات، اجاره یا خرید محل مناسب راه اندازی، تهیه محصولات و مواد اولیه و استخدام پرسنل می باشد. بهترین راه برای کاهش هزینه راه اندازی فرش مارکت، مشورت گرفتن از یک فرد یا مجموعۀ متخصص و باتجربه است.

همراهی مجموعه بیک صنعت در زمینه راه اندازی فرش استور (Fresh store)

مجموعۀ بیک صنعت به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌های حاضر در این زمینه با دارا بودن سه دهه تجربه در راه اندازی کافه نان، کافه قنادی، رستوران، فست فود و … آماده ارائه خدمات راه اندازی فرش استور (فرش مارکت) به شما عزیزان است. سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان محترم به راه اندازی فرش مارکت، می‌توانند با کارشناسان و متخصصان ما ارتباط برقرار کرده و از تجربیات آنها در این زمینه بهره‌مند شوند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا تماس بگیرید

021-44843298

0/5 (0 Reviews)