به  صفحه مشاوره و راه اندازی کترینگ مجموعۀ بیک صنعت خوش آمدید. این مجموعه با دارا بودن سه دهه تجربه، سابقه خوبی در زمینه راه اندازی کافه نان، کافه قنادی، رستوران و فست فود، از خود به‌جا گذاشته و آماده انتقال این تجربه به شما عزیزان است.

این روزها با توجه به صرف وعده غذایی توسط افراد در شرکت یا اداره، یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های مدیران و افراد شاغل در این مکان‌ها، تأمین غذا برای وعده‌های مختلف غذایی، مخصوصاً ناهار است. معمولاً این مشکل یا با آوردن غذا توسط خود کارمندان و یا سفارش غذا از رستوران‌ها و فست فودها حل می‌شود. اما هزینه بالای سفارش غذا از این مکان‌ها و یا در دسترس نبودن انواع غذاهای خورشتی و غذاهای خانگی، موجب شکل گیری کترینگ‌ها یا همان مراکز تهیه غذا در سطح کشور شد. کترینگ‌ها با دارا بودن انواع خورشت‌ها، جوجه و کباب و ارسال آنها به وسیله پیک، توانسته‌اند این دغدغه را به خوبی رفع کنند.

صنايع غذایی جزء صنايعی با سرمايه گذاری كم و بازگشت سرمايه سريع و سود مناسب بوده و جذابیت زیادی برای كارفرمایان،كارآفرينان و سرمايه داران دارد. به همین دلیل است که در حوزۀ صنایع غذایی، كيترينگ‌ها گسترش قابل توجهی داشته‌اند و کترینگ‌هایی با منوهای ایرانی و فرنگی و همچنین کترینگ‌های تخصصی با منوی چینی – شرقی، ايتاليايی- فرنگی و مكزيكی- هندی، افزايش يافته است.

عوامل مهمی در راه اندازی کترینگ غذا نقش دارند كه از آن جمله می‌توان به محل مناسب برای راه اندازی کترینگ، امكانات ساختمانی و تاسيساتی،‌ دسترسی به مواد اوليه و … اشاره كرد. ما در شركت بيك صنعت، به عنوان مشاور با تيمی متخصص، از محل پروژه بازديد كرده و با بررسی ميدانی، برنامه ريزی و انجام  توصيه های كاربردی به منظور افزایش راندمان و بازده سرمایه‌گذاری انجام شده، در کنار سرمایه‌گذاران و فعالین این صنعت هستیم.

در ادامه به ارائه توضیحاتی درمورد عوامل تأثیرگذار در راه اندازی کترینگ، خواهیم پرداخت.

نوشتن بیزنس پلن

نوشتن یک بیزینس پلن کامل و دقیق برای اداره با دقت امور کترینگ و مدیریت درست آن، بسیار پراهمیت است. تدوین این برنامه علاوه بر مشخص کردن مسیر حرکت کترینگ، از حرکت در مسیر نادرست نیز جلوگیری می‌کند. نکته مهم در تدوین بیزنس پلن، دقت به ریزترین جزئیات است. چراکه رعایت نکردن این نکته موجب پیش آمدن مشکلات زیادی بر سر راه کسب و کار کترینگ می‌شود.

انتخاب نوع کترینگ

بسیار مهم است که در ابتدای راه، نسبت به نوع کترینگی که قصد راه اندازی آن را دارید اطلاع داشته باشید. منوی متفاوت کترینگ‌ باعث می‌شوند تا شما به نیروی ماهرتر و تجهیزات اولیۀ متفاوتی نیاز پیدا کنید و خرید این تجهیزات، نیازمند سرمایه بیشتری است.

طراحی منو نیز یکی از فعالیت‌هایی است که در این مرحله باید انجام بگیرد. چرا که منوی یک کترینگ تحت تأثیر نوع آن کترینگ است. طراحی منو بر روی جذب مشتریان و همچنین برندینگ کترینگ تأثیر قابل توجهی دارد.

تجهبزات راه اندازی کترینگ

انتخاب محل مناسب برای راه اندازی کترینگ غذا

داشتن فضای مناسب برای شروع به فعالیت کترینگ اهمیت زیادی دارد. از آنجایی که کترینگ‌ها با تعداد محدودی از مشتری‌ها کار می‌کنند، نیاز به داشتن یک ویترین بزرگ و قابل توجه ندارند. به همین دلیل معمولاً کترینگ‌ها در زیرزمین‌ها فعال هستند. اما باید به این نکته توجه داشت که فضایی که کترینگ در آن راه اندازی می‌شود باید دارای تهویه، لوله کشی آب و گاز و ابعاد بزرگ و مناسب باشد. نکته‌ی دیگر راجع به انتخاب محل مناسب، نزدیک یا دور بودن به مراکز اداری و تجاری شهر است. با توجه به نوع مشتریان کترینگ‌ها، نزدیک بودن به موقعیت‌هایی که تجمع مراکز اداری در آنجا بیشتر است نوعی مزیت محسوب می‌شود. چرا که مدت زمانی که صرف حمل و نقل می‌شود را کاهش داده و غذای تازه‌تر و باکیفیت‌تری به دست مشتری‌ها می‌رسد.

نام و لوگوی کترینگ

از آنجایی که کترینگ‌ها غذا را به صورت بسته‌بندی ارسال می‌کنند؛ انتخاب نام و لوگوی جذاب بسیار حائز اهمیت است. چرا که لوگو و اسم شما بر روی بسته‌بندی، شکل بسته و بر روی برندینگ شما تأثیر مستقیم دارد.

برآورد مالی برای راه اندازی کترینگ

داشتن اطلاعات دقیق در مورد میزان هزینه‌های راه اندازی کترینگ از اصلی‌ترین نکاتی است که باید رعایت شود. این اطلاعات به مؤسسان کمک می‌کند تا با داشتن اشراف کامل به همه امور، برنامه دقیقی را بچینند و طبق آن منابع مالی را مصرف کنند. این اتفاق باعث می‌شود تا از صرف هزینه‌های اضافی و بیهوده جلوگیری شود. ذخیره کردن سرمایه در ابتدا، به هر میزان که باشد اهمیت زیادی دارد. چرا که در ابتدا درآمد آنگونه که انتظار دارید بالا نخواهد بود. بخشی از هزینه‌هایی که برای تأسیس کترینگ مدنظر قرار می‌گیرند عبارت‌اند از:

 • هزینه تهیۀ محل کترینگ؛
 • هزینه حقوق نیرو؛
 • هزینه حمل و نقل غذا تا مقصد؛
 • هزینه مواد اولیه؛
 • هزینه تجهیزات اولیه کترینگ؛
 • هزینه‌های جاری (آب، برق، گاز و …)؛
 • هزینه بازاریابی؛
 • و ….

برنامه بازاریابی کترینگ

بدون بازاریابی درست و اصولی احتمال رشد در کسب‌ و کارها تقریباً غیر ممکن است. از آنجایی که مشتریان کترینگ‌ها مراکزی نظیر شرکت‌ها، اداره‌ها و همچنین تالارهای عروسی و … هستند؛ نیاز است با توجه به نوع استراتژی بازاریابی خود، اقدام به تبلیغات و بستن قراردادهایی در جهت پیشرفت روز‌به‌روز کترینگ خود کنید.

استخدام پرسنل کترینگ

نیروی انسانی یا پرسنل، یکی از اصلی‌ترین عوامل کترینگ‌ها هستند. در کترینگ‌ها علاوه بر آشپز، به پیک ‌هم نیاز است تا غذای گرم تولید شده را به دست مشتری برساند. استخدام این پرسنل متخصص کار راحتی نیست. پیدا کردن افرادی که بتوان از آنها به عنوان افراد کاربلد در فرایند تأسیس کترینگ استفاده نمود؛ نیازمند تجربه بالایی است. مجموعه بیک صنعت با توجه به سابقه درخشان خود در زمینه آموزش نیروی متخصص در مجموعه بیک آکادمی، به راحتی می‌تواند نیروی آموزش دیده و ماهر را به کترینگ‌ها و دیگر مراکز معرفی نماید.

اخذ مجوزهای موردنیاز

کسب مجوز برای شروع فعالیت در زمینه کترینگ یا مراکز تهیه غذا نیازمند مجوز و تائیدیه‌های مختلفی بوده که امروزه این روند به دلیل شکل گرفتن اتحادیه‌ها، بسیار راحت‌تر انجام می‌پذیرد. مراحل کسب مجوز برای راه‌ اندازی کترینگ عبارت‌اند از:

 • کسب مجوز برای نام کترینگ؛
 • اخذ پروانۀ کسب؛
 • مجوز سلامت پرسنل؛
 • کسب مجوز بهداشت برای کترینگ؛
 • و …
بیک صنعت راه اندازی کترینگ

تهیه تجهیزات راه اندازی کترینگ

تجهیزات اولیه مناسب که برای راه‌ اندازی کترینگ نیاز هستند؛ بخش زیادی از هزینه‌ها را شامل می‌شوند. برای خرید این تجهیزات باید توجه داشت که با توجه به نوع کترینگ و نیاز بیشتر به برخی تجهیزات، یا تعداد بیشتری از آن وسیله را و یا حجم و اندازه‌ی بزرگ‌تری از آن را باید تهیه نمود. تعدادی از تجهیزات مورد نیاز عبارت‌اند از: میز کار استیل، اجاق گاز، یخچال و فریزر، چرخ گوشت، سبزی خرد کن و …

برخی از تجهیزاتی که در راه اندازی کترینگ به آنها نیاز است عبارت‌اند از:

 تجهیزات آماده سازی در راه اندازی کترینگ

برخی از تجهیزات در فرایند آماده سازی غذا نقش دارند. تجهیزاتی مانند: چرخ گوشت، اره استخوان‌بر، سيخ گير، ميكسر كباب، محفظه ضدعفونی چاقو، كالباس‌بر، تامبلر، مريناتور، همبرگر و بيفتك زن، دايسر، انواع سبزي خرد كن، انواع خلال كن، سيب زمينی پوست كن، آبگیر كاهو و سبزیجات، پوست گیر پياز، انواع بليكسر (غذاساز)، ميز و تخته كار چوبی و تفلون، آبچكان  تخته كار، كنده ساطور و …

تجهيزات نگهداري سرد در راه اندازی کترینگ

 • انواع سردخانه زير صفر و بالای صفر، يخچال و فريزر ايستاده،‌ يخچال و فريزر خوابيده رويه ميز
 • تاپينگ زير يخچالی، تاپينگ روميزی، يخچال و فريزر زير كانتری
 • انواع ديسپلی سرد دسر، سالاد، ماست جلو باز ( سلف سرويس ) و جلو بسته، يخچال‌های ايستاده پرده هوا جهت نوشيدنی
 • كانترهای سرد سلف سرويس بصورت زير يخچالی، وان سرد
 • بلست چيلر

تجهيزات نگهداري گرم در راه اندازی کترینگ

 • انواع اينداكشن، شف اينگ ديش جهت پخت و نگهداری غذا
 • كانترهای گرم ثابت و متحرك
 • انواع چراغ‌ها و گرمكن‌های سراميكی
 • انواع بنكوئت ترولی و كابينت‌های گرم و بشقاب گرم كن

تجهيزات استيل ساخت بيك صنعت

 • انواع هود دو جداره و تك جداره، ديواری و مركزی با روشنايی
 • انواع سينك و وان شستشو
 • انواع قفسه و رف
 • انواع ميز
 • انواع كابينت ديواري و زميني
 • انواع شبكه آبرو و گاتر
 • انواع چليك نگهداري
 • انواع ترولي حمل انبار و ظروف
 • انواع پالت استيل و تجهيزات انبار

سرمایه گذاران محترم برای تهیه تجهیزات کترینگ می‌توانند به خرید این وسایل از مجموعه بیک صنعت، اقدام کنند. مجموعه بیک صنعت دارای طیف گسترده‌ای از تجهیزات مورد نیاز راه اندازی کترینگ است و شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر، با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار کنید.

مجموعه بیک صنعت با دارا بودن تجارب گسترده در زمینه راه‌ اندازی رستوران، کافه نان، کافه قنادی و فست فود، آماده انتقال این تجربه به مشتریان محترم است تا این عزیزان بتوانند کسب و کار خود را رشد دهند. شما عزیزان برای ارتباط، کسب اطلاعات بیشتر و طرح پرسش‌های خود می‌توانید با مشاورین مجموعه بیک صنعت تماس حاصل فرمایید.

برای مشاوره رایگان، همین حالا تماس بگیرید

021-44843298

0/5 (0 Reviews)