به صفحۀ مشاوره و راه اندازی فودکورت مجموعۀ بیک صنعت خوش آمدید. مجموعۀ بیک صنعت با دارا بودن تجربه در زمینۀ راه اندازی رستوران، کافه نان، کافه قنادی، فست فود و فودکورت آماده خدمت رسانی به شما مشتریان محترم است.

فودکورت (food court) که گاهاً به آن فودهال (food hall) هم می‌گویند، به مجموعه‌ای از رستوران‌ها، فست فودها و کافه‌ها که عموماً در مراکز خرید یا فروشگاه‌های زنجیره ای و برج‌ها ساخته می شوند، اطلاق می‌شود. این مجموعه‌های غذایی با تنوع بالا در یک سالن عمومی و مشترک که تعداد زیادی میز و صندلی در آن چیده شده، به سرویس دهی می‌پردازند. به طور کلی، فودکورت‌ها یک سالن بزرگ به همراه تعداد زیادی میز و صندلی دارند که در اطراف این محیط غذاخوری، غرفه‌های متعددی فعالیت می‌کنند و افراد می‌توانند با توجه به علاقۀ خود، از هر کدام از این غرفه‌ها، غذای مورد علاقۀ خود را تهیه کنند.

راه اندازی فودکورت از آن دسته فعالیت‌هایی است که چالش‌های زیادی به همراه دارد. گذر کردن از این چالش‌ها برای افراد و شرکت‌هایی که تجربه‌ای در این زمینه ندارند کار بسیار دشوار و سختی است و می‌تواند به شکست منجر شود. برای جلوگیری از این اتفاق و راه اندازی همراه با موفقیت، نیاز است تا از مراحل راه اندازی فود کورت مطلع شوید.

تدوین بیزنس پلن

اولین و مهم‌ترین گام، نوشتن بیزنس پلن است. از آنجایی که فودکورت‌ها بسیار بزرگ هستند و حجم کاری بالایی دارند، نیاز است تا یک برنامه تجاری دقیق و منظم برای شروع کار، تدوین شود. تدوین یک بیزیس پلن حرفه‌ای و مکتوب، موجب جلوگیری از آسیب در برابر مشکلات و دشواری‌های مسیر می‌شود.

راه اندازی فود کورت

انتخاب محل مناسب برای راه اندازی فود کورت

فودکورت‌ها معمولاً در نقاط  پر تردد نظیر مجتمع‌های تجاری بزرگ قرار دارند. موارد پراهمیت زیادی وجود دارد که برای راه اندازی فودکورت باید در نظر داشته باشید. از آنجایی که فودکورت‌ها شامل تعداد زیادی از رستوران‌ها، فست فودها و کافه‌ها می‌شوند، همواره جمعیت زیادی در این مکان حضور خواهند داشت. در نتیجه فضای مکانی که برای استفاده به عنوان فودکورت انتخاب می‌شود باید بسیار بزرگ باشد. از طرف دیگر در انتخاب محل (location) مناسب برای فودکورت باید به مواردی همچون سطح درآمدی ساکنان منطقه، میزان شلوغی، جای پارک مناسب و… توجه ویژه‌ای داشت.

دکوراسیون فودکورت

اگر تا به حال به فود کورت رفته باشید متوجه نوع خاص چیدمان میز و صندلی‌ها و تفاوت آن نسبت به رستوران‌ها، فست فودی‌ها و کافه‌ها شده‌اید. دکوراسیون فودکورت‌ها از آن جهت که انواع مختلفی از رستوران‌ها و فست فودها را در خود دارند، دارای اهمیت زیادی است. طراحی نمای داخلی و دکوراسیون فودکورت‌ها باید به گونه‌ای باشد که در وحلۀ اول با مکانی که در آن قرار دارند همگون باشد و در وحلۀ بعدی باید برای افراد مختلف جذاب به نظر برسد و بتواند مشتریان زیادی جذب کند.

برآورد مالی برای راه اندازی فودکورت

برای موفقیت هر کسب و کاری نیاز است که برآورد هزینه‌ها به صورت دقیق صورت بگیرد. افرادی که اقدام به راه اندازی یک مجموعه می‌کنند؛ باید به طور کامل نسبت به هزینه‌های برآورد شده مطلع باشند تا بتوانند سیاست‌های درست و اصولی پیش بگیرند. این اتفاق به سرمایه گذار کمک می‌کند تا بتواند مخارج و هزینه‌ها را اولویت بندی‌ کرده و از صرف هزینه‌های اضافی جلوگیری کند. اهمیت این موضوع از این بابت است که در ابتدا، تعداد مشتریان و میزان فروش کم است و امکان برداشت سود تقریباً غیرممکن است.

این هزینه‌ها شامل مواردی زیر هستند:

هزینۀ اجاره یا خرید محل مورد نظر؛

حقوق پرسنل ؛

هزینۀ دکوراسیون؛

هزینه عملیاتی (آب، برق، گاز و …)؛

هزینۀ بازاریابی و مارکتینگ؛

هزینۀ خرید تجهیزات؛

و …

بازاریابی فودکورت

یکی از پراهمیت‌ترین مراحل در راه اندازی فود کورت، چیدن برنامۀ بازاریابی یا مارکتینگ است. در این مرحله، با توجه به بودجه‌ای که به بازاریابی اختصاص پیدا می‌کند، فعالیت‌های تخصصی حوزۀ مارکتینگ صورت می‌گیرد. این دسته از اقدامات بسیار حیاتی هستند و ادامه فعالیت فودکورت به آنها بستگی دارد.

اخذ مجوزهای موردنیاز

اخذ مجوزهای مربوط برای راه اندازی فودکورت، مانند گذشته کار سختی نیست و با توجه به وجود اتحادیه‌های مختلف، این روند تسریع پیدا کرده است. اما همچنان احتمال وجود چالش‌های متعددی بر سر راه وجود دارد. در تمامی مراحل کسب مجوز، کارشناسان بیک صنعت در کنار شما هستند تا این روند را آسان کنند.

Bakesanat

بیک صنعت همراه شما در راه اندازی فودکورت

متخصصان با تجربۀ مجموعۀ بیک صنعت آماده انتقال تجربیات خود در زمینۀ راه اندازی فود کورت، رستوران، کافه نان و … هستند. کارشناسان این مجموعۀ به علت آشنا بودن با مراحل مختلف راه اندازی، اعم از اخذ مجوز، طراحی دکوراسیون، نوشتن بیزنس پلن و مراحل دیگر، به راحتی می‌توانند به شما در این مسیر کمک کنند. علاوه بر این مجموعۀ بیک صنعت امکان خرید آسان تجهیزات بستنی، آشپزخانه صنعتی، کافی شاپ و … را برای شما مشتریان محترم فراهم کرده است. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید این تجهیزات با کارشناسان این مجموعه تماس برقرار کنید.

 

برای مشاوره رایگان، همین حالا تماس بگیرید

021-44843299

0/5 (0 Reviews)