سوپرمارکت از آن دسته کسب‌وکارهایی است که بخش بزرگی از نیاز مردم به مواد غذایی را تأمین می‌کند. روزانه تعداد زیادی از مردم برای تهیه وسایل مورد نیاز خود، به خصوص مواد غذایی و خوراکی، به سوپرمارکت‌ها مراجعه می‌کنند. در یک نگاه کلی به این موضوع پی می‌بریم که تقریبا هیچ محله‌ای بدون سوپرمارکت وجود ندارد و در هر نقطه از شهر و روستا می‌توان آنها را مشاهده نمود. سوپرمارکت‌ها معمولاً با منطقه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند همگون هستند. برای نمونه می‌توان مشاهده کرد که سوپرمارکت‌ها در مناطق بالاشهری، دارای دکور متفاوت‌تر و محصولات متنوع‌تری به نسبت سوپرمارکت‌ها مناطق پایین شهری هستند. با این شرایط، راه اندازی سوپرمارکت، یک ایده جذاب به نظر می‌رسد که البته اگر با توجه به اصول درست انجام بگیرد، می‌تواند به یک منبع درآمد خوب تبدیل شود. اصول درست در واقع طی کردن مراحل راه‌ اندازی به بهترین شکل ممکن و قدم به قدم بوده که شناخت این قدم‌ها و مراحل، نیازمند تجربه و مهارت است.

مجموعۀ بیک صنعت به عنوان یکی از بهترین مجموعه‌های حاضر با سه دهه تجربه در راه اندازی انواع رستوران، کافه قنادی، کافه نان، فست فود و … آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در مسیر راه اندازی سوپر مارکت است.

برای راه اندازی یک سوپرمارکت موفق، باید مراحل خاصی طی شود که شامل چالش‌هایی نیز می باشد. متخصصان مجموعۀ بیک صنعت در طول تمام این مراحل شما را همراهی می‌کنند. مراحل راه اندازي سوپرمارکت عبارت‌اند از:

تدوین بیزنس پلن

اصل اولیۀ مشترک برای راه اندازی تمام کسب‌وکارها نوشتن یک بیزنس پلن کامل و دقیق است. در ابتدای شروع هرکاری باید ترسیم درستی از مسیر پیش‌ رو داشت و موانع، چالش‌ها و مشکلات را به خوبی شناسایی کرد. بیزنس پلن باعث می‌شود بتوانید به خوبی شرایط را درک کرده و برنامه ریزی خوبی در جهت رشد کسب و کار خود انجام دهید.

راه اندازی سوپرمارکت در ایران

انتخاب محل مناسب برای راه اندازی سوپر مارکت

یکی از مهم‌ترین موارد در راه اندازی سوپرمارکت، انتخاب منطقه و مکان مناسب است. در انتخاب منطقه باید به موارد متعددی توجه کرد. همچنین باید در نظر داشت که راه اندازی یک سوپرمارکت در مناطق بالای شهر، تضمین کننده سود و درآمد بالا نیست. چه بسا یک سوپرمارکت کوچک در مرکز شهر بتواند درآمد و فروش بیشتری نسبت به مناطق بالا داشته باشد. نکته دیگری که در رابطه با انتخاب مکان مناسب برای تأسیس سوپرمارکت مورد اهمیت قرار دارد، توجه به نوع مشتری‌هایی است که در آن منطقه قرار دارند. در بعضی از موارد سرمایه‌گذاران علاقه دارند تا سوپرمارکتشان در نزدیکی خیابان اصلی قرار داشته باشد. برخی دیگر البته به داشتن مشتری‌های محلی علاقه دارند. برای انتخاب محل مناسب سوپرمارکت باید به تمامی این نکات توجه نمود و با افراد باتجربه مشورت کرد. کارشناسان مجموعه بیک صنعت، با مراجعه حضوری به محل مورد نظر، تمامی معیارهای لازم را سنجیده و درصورت نیاز، مشورت‌های لازم را به شما می‌دهند.

نام سوپر مارکت

شاید به نظر خیلی از افراد، نام سوپرمارکت اهمیت چندانی نداشته باشد. اما بر طبق اصول برندینگ و بازاریابی، نام سوپرمارکت، تأثیر بسیار زیادی بر روی مخاطبان و مشتریان شما دارد. انتخاب یک نام زیبا که به نوع خدمات شما مرتبط باشد و همچنین بتواند در خاطر مشتریان ثبت شود، می‌تواند به شما کمک بسیاری  کند.

مشاوره تلفنی

برآورد مالی برای راه اندازی سوپرمارکت

بسیار مهم است که تخمین درستی از هزینه‌های تقریبی راه اندازی سوپر مارکت داشته باشید. برآورد مالی به شما کمک می‌کند که از صرف هزینه‌های اضافی پرهیز کنید. هزینه‌های راه اندازی سوپر مارکت شامل موارد زیر می‌شود:

  • هزینۀ اجاره یا خرید مغازه
  • یخچال سه درب
  • فریزر
  • قفسه به منظور چیدن محصولات
  • و ….

برنامه بازاریابی سوپرمارکت

بازاریابی درست یکی از مهم‌ترین مراحل در راه اندازی است که ادامه فعالیت سوپر مارکت به آن بستگی دارد. در این مرحله بسیار مهم است که تبلیغاتی متناسب با سطح محله‌ای که در آن قرار دارید انجام دهید. گاهی تنها یک بنر ساده در یکی از خیابان‌های اطراف می‌تواند مشتریان زیادی را به سمت سوپرمارکت شما بکشاند. برای بازاریابی به شکلی درست حتماً باید با افراد متخصص و باتجربه مشورت کنید.

اخذ مجوزهای موردنیاز

اخذ مجوز برای راه اندازی سوپرمارکت از مراحل حائز اهمیتی است که حتماً باید آن را انجام دهید. در گذشته این کار با دشواری‌های زیادی همراه بوده است و امروزه هم، چالش‌هایی را به همراه دارد. اما با شکل‌گیری و گسترش اتحادیه‌های گوناگون، این کار هم به نسبت قبل با سهولت بیشتری انجام می‌شود.

تهیه تجهیزات سوپرمارکت

خرید و تهیه وسایل سوپرمارکت اعم از یخچال و فریزر نیز جزء کارهایی است که می‌تواند دردسرهای زیادی برای شما به همراه داشته باشد. یکی از نکات بسیار مهم در تهیه محصولات مورد نیاز سوپرمارکت، نحوه خرید آنهاست. این کار یا با خرید از ویزیتورها و یا با خرید از فروشندگان عمده یا همان شرکت‌های تولیدی صورت می‌گیرد. معمولاً خرید از ویزیتورها به علت تعلق گرفتن درصد خاصی به این افراد، کمی گران‌تر از خرید عمده تمام می‌شود. البته برای خرید از فروشندگان عمده باید به نکات زیادی توجه داشت و حتماً با افراد با تجربه مشورت کرد.

راه اندازی سوپر مارکت بیک صنعت

همراهی مجموعه بیک صنعت در راه اندازی سوپر مارکت

مجموعه بیک صنعت با دارا بودن سه دهه تجربه در راه اندازی کافه نان، کافه قنادی، رستوران، فست فود و … یکی از بهترین مجموعه‌های حال حاضر در این زمینه است. این مجموعه با داشتن متخصصان باتجربه، آماده همراهی سرمایه‌گذاران و کارآفرینان محترم در زمینه راه اندازی سوپرمارکت بوده و شما عزیزان را در تمامی مراحل همراهی می‌کند تا چالش‌ها و موانع بر سر راه شما را کنار بزند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

0/5 (0 Reviews)