راه اندازی فست فود سیب زمینی
رستوران, مقاله ها

همه چیز در مورد راه اندازی فست فود سیب زمینی

تقریباً هیچ فردی در جهان وجود ندارد که سیب زمینی را امتحان کرده باشد و از آن خوشش نیاید. سیب زمینی یکی از مواد غذایی پرکاربرد در جهان است که ارزش غذایی بالایی دارد. غذاهایی که با استفاده از سیب‌ زمینی تهیه می‌شوند، تنوع گسترده‌ای دارند و افراد بسیاری وجود دارند که به امتحان‌کردن و مصرف این دسته از غذاها علاقه‌مند هستند. با توجه به محبوبیت بالای سیب زمینی و غذاهای تهیه شده از آن، یکی از کسب‌وکارهایی است که می‌تواند بازدهی بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در صنایع غذایی، داشته باشد.در همین راستا، در این مقاله از وب‌سایت بیک صنعت، قصد داریم تا همه چیز در مورد راه اندازی فست فود سیب زمینی را بررسی کنیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

همه چیز در مورد راه اندازی فست فود سیب زمینی

دلایل محبوبیت و مصرف سیب‌ زمینی

به طور کلی 5 دلیل وجود دارد که به خوبی اهمیت مصرف سیب زمینی را نشان می‌دهد. این 5 دلیل عبارت‌اند از:

 • ارش غذایی بالا: سیب زمینی منبعی سرشار از فیبرهای غذایی، ویتامین B1، ویتامین C، آهن، پتاسیم و… است.
 • سیرکنندگی: سیب زمینی سرشار از نشاسته است. این ماده باعث می‌شود تا افراد زودتر احساس سیری کنند. در نتیجه این موضوع، با مصرف سیب‌ زمینی زودتر احساس سیری خواهید کرد و کمتر غذا خواهید خورد.
 • آرامش‌بخشی: ترکیب تریپتوفان موجود در سیب‌ زمینی، موجب ایجاد حس آرامش می‌شود و خوابی راحت را به افراد هدیه می‌دهد.
 • خوش‌خلقی: مصرف سیب زمینی باعث می‌شود تا آندروفین در بدن ترشح شود. این هورمون که به هورمون خوشبختی معروف است، باعث احساس بهتر و خوش‌خلقی می‌شود.
 • جذب اسیدهای چرب: بدن به صورت روزانه به حداقل 3 قاشق غذاخوری اسید‌های چرب نیاز دارد. در نتیجه می‌توان این میزان را با مصرف سیب‌ زمینی به شکل‌های مختلف جبران نمود.

 

دلایل محبوبیت بالای سیب زمینی و همچنین مناسب‌بودن سرمایه‌گذاری در این زمینه شامل مواردی مانند ارزش غذایی بالا، سیرکنندگی، آرامش‌بخشی، خوش‌خلقی و جذب اسیدهای چرب می‌شوند.

 

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی فست فود سیب زمینی

راه اندازی فست فود سیب زمینی مانند بسیاری از کسب‌وکارهای دیگر نیازمند برخی تجهیزات برای شروع کار است. این دسته از تجهیزات که همان تجهیزات آشپزخانه صنعتی است، به طور کلی عبارت‌‌اند از:

 • خلال‌کن سیب‌ زمینی
 • بخچال صنعتی
 • سینک صنعتی
 • آبچکان
 • پوست‌کن سیب زمینی
 • میزکار تولید و تهیه غذا
 • سرخ کن صنعتی
 • شوتین صنعتی
 • و…

بیشتربخوانید: دکوراسیون خارجی فست فود 

همه چیز در مورد راه اندازی فست فود سیب زمینی

مراحل راه اندازی فست فود سیب زمینی

راه اندازی هر کسب‌وکار در صنعت غذایی، نیازمند توجه به برخی مراحل و انجام بعضی اقدامات است. توجه به تمامی این مراحل اصلی‌ترین نکته برای موفقیت کسب‌وکار به حساب می‌آید. به طور کلی مراحل راه اندازی فست فود سیب زمینی عبارت‌اند از:

·      تدوین بیزنس پلن

در ابتدای مسیر راه‌اندازی به یک برنامه دقیق و طرح جامع نیاز دارید که کسب‌وکار شما بر اساس آن پیش برود. در این برنامه باید تمامی چالش‌ها و مشکلات احتمالی بررسی شده و درآمدزایی و موفقیت کسب‌وکار بررسی شود. برنامه‌های مالی، مارکتینگ، جذب نیرو، مدیریت نیروهای انسانی و آموزش آن‌ها و… باید به طور کامل در این برنامه جامع بررسی شوند.

·      برآورد هزینه

برآورد هزینه راه اندازی فست فود یکی دیگر از مراحل بسیار پراهمیت است. در واقع این مرحله باعث می‌شود تا ریسک سرمایه‌گذاری بررسی شده و سرمایه‌گذار بتواند تمامی جوانب را بسنجد. همچنین برآورد هزینه باعث می‌شود تا در مسیر راه‌اندازی، بتوانید هزینه‌ها را اولویت‌بندی کرده و آن‌ها را به خوبی مدیریت نمایید.

·      انتخاب منو

با استفاده از سیب زمینی می‌توان غذاهای متنوعی را تهیه نمود. در انتخاب منو باید توجه داشته باشید که خلاقیت و نوآوری می‌توانند در جذب مخاطب و مشتری بسیار قوی عمل کنند. برای مثال از جمله غذاهای بر پایه سیب زمینی می‌توان به مواردی مانند سیب زمینی سرخ‌کرده، پوره سیب زمینی، پای گوشت و سیب زمینی، دام آلو، سیب زمینی پاکودا، سیب زمینی وادا، سالاد سیب زمینی، کروکت، سیب زمینی تنوری، پاپا رلینا، پومس آنا، ساموسا، پاتاتاس براواس و… اشاره نمود.

·      استخدام پرسنل

برای راه اندازی فست فود سیب زمینی نیاز دارید تا افرادی را در بخش‌های مختلف استخدام کنید. استخدام افراد متخصص و متعهد که بتوانند راندمان خوبی در کار داشته باشند در این رابطه بسیار مهم است.

 

راه اندازی فست فود سیب زمینی

·      اجاره یا خرید محل فست فود

در بخش بعدی نیاز است تا یک واحد مناسب برای خرید یا اجاره پیدا کنید. توجه داشته باشید که منطقه، متراژ، تهویه مناسب، فضای بیرونی و… در این رابطه اهمیت دارند.

·      طراحی دکوراسیون

بسته به نوع فست فود خود، دکوراسیونی جذاب و منحصربه‌فرد طراحی و اجرا کنید که بتواند مخاطبین بسیاری را به سمت فست فود سیب زمینی شما بکشد.

·      خرید تجهیزات

همانطور که گفتیم، تجهیزات اهمیت بسیار زیادی در فست فود سیب زمینی دارند. در نتیجه سعی کنید بهترین و باکیفیت‌ترین تجهیزات را تهیه کنید. چراکه تجهیزات باکیفیت دیرتر خراب شده، قابلیت‌های بیشتری داشته و طول عمر بسیار خوبی دارند.

·      اخذ مجوزات لازم

برای راه اندازی فست فود سیب زمینی به اخذ برخی مجوزات مختلف از سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف دارید. سعی کنید با بهره‌مندی از تجربه افراد متخصص این مرحله را پشت سر بگذراید. چراکه معمولاً کارهای اداری دارای پیچیدگی‌ها و چالش‌های مختلفی بوده و افراد متخصص این موارد را به خوبی می‌شناسند.

 

مراحل راه اندازی فست فود سیب زمینی به طور کلی شامل تدوین بیزنس پلن، برآورد هزینه، انتخاب منو، استخدام پرسنل، اجاره یا خرید محل فست فود، طراحی دکوراسیون، خرید تجهیزات و اخذ مجوزات لازم می‌شوند.

بیشتر بخوانید: تمامی مراحل برای راه اندازی قانونی فست فود

 

جمع‌بندی

راه اندازی فست فود سیب زمینی یک ایده‌ بسیار خوب برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار پرسود در زمینه صنایع غذایی است. امروزه با توجه به گسترش محبوبیت غذاهای بر پایه سیب زمینی، کسب‌وکارهای بسیاری به وجود آمده‌اند که تنها غذاهای بر پایه سیب زمینی را ارائه می‌نمایند. راه اندازی این نوع کسب‌وکار، دارای مراحل مختلفی است و برای موفقیت در مسیر راه اندازی، نیاز است تا این مراحل به خوبی طی شوند.

راه اندازی فست فود سیب زمینی

بیک صنعت، همراه در راه‌اندازی کسب‌وکارهای صنعت غذایی

بیک صنعت یکی از برترین مجموعه‌های کشور در زمینه ارائه خدمات راه‌اندازی کسب‌‌وکارهای صنعت غذایی است. این مجموعه با برخورداری از 3 دهه تجربه گرانبها در راه‌اندازی کسب‌وکارهایی مانند فست‌ فود، کافه نان، رستوران، کافه قنادی و… همواره در تلاش است تا سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان را به خوبی همراهی کند. اگر به دنبال راه‌ اندازی انواع مختلف فست فود مانند فست فود سیب زمینی هستید، می‌توانید همین حالا به وب‌سایت بیک صنعت مراجعه نموده و با شماره‌های موجود در وب‌سایت تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده‌اند تا به صورت رایگان در این زمینه به شما مشورت دهند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *