سیستم مدیریت رستوران
رستوران, مقاله ها

اهمیت و مزایای استفاده از سیستم مدیریت رستوران

امروزه بسیاری از افراد در سرتاسر جهان مشغول به فعالیت در رستوران‌ها هستند و به نحوی در صنعت غذایی کار می‌کنند. مدیریت رستوران، یک کار لذت‌بخش برای افراد به این حوزه است. اما باید توجه داشته باشید که در رستوران، موارد مختلفی اهمیت دارند که در میان آن‌ها، سرعت، دقت، کیفیت و پاکیزگی حرف اول را می‌زنند. در همین راستا، استفاده از شیوه‌ای کارآمد و پرسرعت برای انجام فعالیت‌های مدیریتی، اهمیت بسیار زیادی دارد. سیستم‌ها و نرم‌افزارهای بسیاری در راستای مدیریت رستوران وجود دارند که هر یک ویژگی و مزایای منحصر‌به‌فرد خود را دارند. در همین راستا، در این مقاله از وب‌سایت بیک صنعت، قصد داریم تا نکات مربوط به نرم افزار آشپزخانه را بررسی نموده و به شما بگوییم که چرا باید نرم افزار مدیریت آشپزخانه را جدی بگیرید؟

فهرست محتوا:

نرم افزار مدیریت رستوران چیست؟

به طور کلی، نرم افزار مدیریت رستوران، یک نرم افزار یا برنامه بوده که به مدیریت موفق رستوران کمک کرده و موجب بهبود عملکرد رستوران می‌شود. در حقیقت این دسته از نرم افزار‌ها، به دنبال بهبود بهره‌وری و کارآمدی هستند. در حال حاضر نرم افزارهای بسیاری وجود دارند که بهترین آن‌ها، برنامه‌ها و نرم‌افزارهایی هستند که برای یک رستوران به صورت اختصاصی طراحی شده‌اند. آن‌ها معمولاً ادغامی از چندین نوع نرم افزار هستند که موارد زیر را در دل خود جای داده‌اند:

  • نرم افزار مدیریت نیروی کاری
  • نرم افزار حسابداری
  • فن‌آوری‌های پردازش پرداخت
  • نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری

 

مشاوره تلفنی

 

ویژگی‌ها و مزایای نرم افزار مدیریت رستوران

نرم افزارهای مدیریت رستوران، ویژگی‌ها و مزایای بسیاری را به همراه دارند که از جمله ویژگی‌ها و مزایای آن‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

●      بازخورد و خدمات امور مشتریان

دریافت نظر مشتریان و صورت دادن اقداماتی در جهت رفع شکایات آن‌ها و یا تقویت نقاط قوت، بهترین راه پیشرفت و توسعه در رستوران‌داری است. رستوران‌هایی که به دنبال موفقیت و پیشرفت هستند، به نرم افزارهایی نیاز دارند که بازخورد مشتریان را به آن‌ها انتقال دهند. نرم افزارهای مدیریت رستوران، با امکان جمع‌آوری اطلاعات و بازخورد مشتریان، نظرات، شکایات و پیشنهادات آن‌ها را در اختیار رستوران‌داران قرار می‌دهد.

●      امنیت

مشتریان در هنگام مراجعه به رستوران و در زمان پرداخت هزینه، به میزان بسیار زیادی بر روی اطلاعات پرداخت خود و امنیت آن حساس هستند. در همین راستا، استفاده از سیستم پردازش پرداخت دارای استانداردهای PCI DSS، بسیار اهمیت دارد.

●      پردازش پرداخت

امروزه بسیاری از افراد، پرداخت‌های خود را به شیوه‌های مختلفی انجام می‌دهند. امروزه پرداخت وجوه به صورت نقدی بسیار کمتر شده و افراد به پرداخت آنلاین و یا به استفاده از کارت‌های اعتباری روی آورده‌اند. در همین راستا، رستوران باید دارای امکان پرداخت به این شیوه‌ها نیز باشد. اکثر نرم افزارهای مدیریت رستوران دارای سیستم POS داخلی بوده که به پردازش پرداخت سریع‌تر کمک می‌کند.

در صورتیکه قصد خرید سینک صنعتی بهداشتی و با کیفیت  دارید، جهت استعلام قیمت سینک صنعتی با کارشناسان مجموعه بیک صنعت تماس بگیرید.

 

نرم افزار مدیریت رستوران چیست

 

●      سفارش و صورتحساب

مدیریت موجودی کالاها، سفارش‌های مشتریان، صورتحساب فروشندگان و تأمین‌کنندگان رستوران، یکی از موارد پراهمیت و نگران‌کننده در حوزه مدیریت رستوران است. با استفاده از نرم افزار مدیریت رستوران، می‌توان فاکتورها را پردازش نموده و سفارشات را به صورت لحظه‌ای و آنلاین، ردیابی نمود.

●      مدیریت موجودی

بهترین رستوران‌های جهان نیز در صورت عدم برخورداری از مواد اولیه و موجودی کافی و باکیفیت، نمی‌توانند فعالیت مناسبی داشته باشند. رهگیری میزان موجودی‌های رستوران و منابع مورد نیاز برای فعالیت آن، یکی از مهم‌ترین مزایایی است که برنامه‌ها و نرم افزارهای مدیریت آشپزخانه و رستوران در اختیار شما قرار می‌دهند. علاوه بر این موضوع، با استفاده از این نرم افزارها، می‌توان دلایل اتمام برخی از مواد اولیه و منابع را آگاه شد. برای مثال مصرف بیشتر آب، به دلیل گرمای هوا بوده است یا غذاهای رستوران احساس خشکی را منتقل می‌کنند؟

اجاق گاز صنعتی یکی از پرکاربردترین لوازم موجود در آشپزخانه می‌باشد، برای خرید و استعلام قیمت اجاق گاز صنعتی با دوام از بهترین متریال با کارشناسان فروش مجموعه بیک صنعت تماس حاصل بفرمائید.

 

ویژگی‌ها و مزایای نرم افزار مدیریت رستوران

 

●      مالی و گزارش

محاسبه حقوق و دستمزد مبحث سختی در مدیریت رستوران است. در کنار آن، مدیریت بخش مالی و مواردی مانند حداقل نگه داشتن هزینه‌های اجرایی و تعیین قیمت مناسب برای غذاها همواره چالش‌های بسیاری دارد. نرم افزار مدیریت رستوران، با فراهم کردن امکانات مختلف مربوط به امور مالی، فرایند محاسبات و گزارش‌گیری‌ها را راحت‌تر و دقیق‌تر پیش می‌برد.

 

لزوم بهره‌مندی از سیستم مدیریت رستوران

 

●      کارکنان و منابع انسانی

مدیریت کارکنان بخش‌های مختلف و منابع انسانی، همواره یکی از مواردی است که به دقت، مهارت و نگاهی مدبرانه نیاز دارد. برخورداری از یک سیستم مدیریت رستوران، به مدیر کمک می‌کند تا در روند کاری خود نسبت به مدیریت پرسنل، استخدام کارکنان جدید،  تخصیص شیفت، ردیابی مدت زمان فعالیت کارمندان و … آگاهی دقیق‌تر داشته باشد.

گریل ذغالی برای پخت انواع استیک کاربرد دارد، جهت استعلام قیمت گریل ذغالی صنعتی و خرید این محصول ارزشمند با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

سیستم مدیریت رستوران، در واقع یک سیستم جامع با قابلیت همراهی و کمک در زمینه مدیریت کارآمد رستوران است. این سیستم مزایا و ویژگی‌های مختلفی مانند بازخورد و خدمات امور مشتریان، امنیت، پردازش پرداخت، سفارش و صورتحساب، مدیریت موجودی، مالی و گزارش و کارکنان و منابع انسانی دارد.

 

بیشتر بخوانید: در صورتیکه قصد راه‌اندازی یک رستوران کوچک را دارید، مقاله دکوراسیون رستوران سنتی کوچک راهنمای مناسبی برای انتخاب دکوراسیون مناسب آن می‌باشد.

 

لزوم بهره‌مندی از سیستم مدیریت رستوران

سیستم مدیریت رستوران با توجه به حجم کاری بالای آن‌ها و همچنین اهمیت مدیریت دقیق و کارآمد، یک نیاز اساسی برای رستوران‌های مختلف به شمار می‌رود. از جمله دلایلی که لزوم استفاده از این سیستم را به خوبی نشان ‌می‌دهند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • بهروری بهتر کارکنان
  • حداکثرسازی سود
  • وفاداری مشتریان
  • سهولت در استفاده و آسان‌ترکردن مدیریت بر بخش‌های مختلف

جمع‌ بندی

در این مقاله از وب‌سایت بیک صنعت تلاش کردیم تا اطلاعات دقیقی در رابطه با سیستم مدیریت رستوران در اختیار شما قرار داده و به این سوال پاسخ دهیم که چرا باید نرم افزار مدیریت آشپزخانه را جدی بگیرید؟

همانطور که گفتیم، مدیریت رستوران کاری سخت و پرچالش است و به دقت فراوان برای مدیریت بخش‌های مختلف مانند آشپزخانه نیاز دارد. از همین رو، استفاده از سیستم‌ها و نرم‌افزارهای مدیریت رستوران می‌‎تواند به صاحبان رستوران در مدیریت کارآمد آن‌ها کمک کند.

بیک صنعت، همراه در راه‌اندازی کسب‌وکارهای صنعت غذایی

مجموعه بیک صنعت، یکی از برترین مجموعه‌های فعال در کشور در زمینه راه‌اندازی کسب و کارهای صنعت غذایی مانند رستوران، فست فود، کافه قنادی، کافه نان و … است. این مجموعه با بیش از تجربه سه دهه گرانبها، آماده است تا تمامی خدمات مربوط به راه‌اندازی مانند تدوین بیزینس پلن تا خرید تجهیزات و وسایل را با کیفیتی بالا ارائه نماید. سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان محترم برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می‌توانند همین حالا با کارشناسان بیک صنعت تماس بگیرند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *