بیک صنعت

مواردی که در طراحی کافی شاپ مدرن باید به آن‌ها توجه کنید!

طراحی دکوراسیون، یکی از مهم‌ترین اصولی است که در راه‌اندازی یک کافی شاپ باید به آن توجه نمود. برای بیان واضح‌تر اهمیت دکوراسیون، می‌توان به این نکته اشاره کرد که بسیاری از کافه‌های معروف، تنها به دلیل دارا بودن فضایی دلنشین و شیک توانسته‌اند مشتریان زیادی داشته باشند. برای اینکه بتوان دکوراسیونی جذاب طراحی نمود تا مشتریان بتوانند لحظات خوبی را در آن تجربه کنند، باید یک شناخت کلی نسبت به سبک‌های پرطرف‌دار دکوراسیون به دست آورد. ما در مقاله‌ای جداگانه تحت عنوان “نکات مهم در دیزاین کافی شاپ + 6 سبک طراحی کافی شاپ” به طور کامل به سبک‌های مختلف و ویژگی‌های آن‌ها پرداخته‌ایم که در صورت علاقه می‌توانید آن را مطالعه نمایید. در این رابطه باید توجه داشت که امروزه، یکی از پرطرفدارترین سبک‌های مورد استفاده در کافی شاپ‌ها، سبک مدرن است. در این مقاله قصد داریم تا نکات مهم در طراحی داخلی کافی شاپ مدرن را ذکر کنیم.

سبک مدرن چیست؟

قبل از هرچیزی باید بگوییم که سبک مدرن چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ سبک مدرن در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم رواج پیدا کرد. از ویژگی‌های این سبک، می‌توان به استفاده از خطوط ساده، توجه بیشتر به عملکرد وسایل (عملکردگرایی)، توجه به اصول مینیمالیسم و … اشاره نمود. همچنین استفاده از اشکال ساده نظیر مستطیل و مربع، منحنی‌های نرم و همچنین متریال‌هایی مانند: چوب، پلاستیک و فلزاتی نظیر استیل ضدزنگ، از دیگر ویژگی‌های پراهمیت در سبک مدرن هستند که برای دیزاین کافی شاپ مدرن باید توجه ویژه‌ای به این عوامل نمود. در ادامه قصد داریم تا عناصر مهم در رابطه با سبک دکوراسیون مدرن را عنوان نماییم و ضرورت اجرای درست هر کدام از آن‌ها در یک کافه به سبک مدرن را بررسی کنیم.

عنصر شکل در طراحی کافی شاپ مدرن

به ‌طور کلی در طراحی دکوراسیون کافی شاپ مدرن، باید برخی از عناصر را به صورت جداگانه بررسی کرد. نکات مهم در رابطه با عنصر شکل در طراحی کافی شاپ مدرن را اینگونه می‌توان بیان نمود:

عنصر مصالح و متریال در طراحی داخلی کافی شاپ مدرن

در رابطه با مصالح و متریال مورد استفاده در کافی شاپ‌های سبک مدرن، باید به موارد زیر توجه نمود:

عنصر نور در طراحی کافی شاپ مدرن

یکی از مهم‌ترین نکات در تمامی سبک‌های دکوراسیونی، نورپردازی است. در سبک مدرن نیز باید به نورپردازی و نکات مربوط به آن توجه ویژه‌ای نمود. در رابطه با عنصر نور در کافی شاپ سبک مدرن  نکات زیر را می‌توان عنوان نمود:

جمع‌بندی

دکوراسیون مدرن را با دو عبارت می‌توان معرفی نمود:

به‌طور کلی در رابطه با طراحی داخلی کافی شاپ مدرن باید این نکته را ذکر نمود که این سبک از کافی شاپ‌ها، گاهاً تنها به واسطه دکوراسیون و فضای داخلی جذاب خود باعث جذب مشتری می‌شوند. به همین جهت رعایت اصول و قواعد طراحی یک کافه به سبک مدرن بسیار اهمیت دارد. در دیزاین کافی شاپ مدرن، باید به عناصر این سبک، توجه ویژه‌ای نمود. همانطور که مطالعه فرمودید این عناصر شامل مواردی چون شکل، مصالح و نور می‌شوند. در همین راستا باید در هر عنصر، نکات مرتبط با دکوراسیون مدرن را در نظر گرفت.

مجموعه بیک صنعت، بهترین مجموعه در زمینه راه‌اندازی 

امروزه راه‌اندازی کسب‌وکارهای مرتبط با صنعت غذایی می‌تواند به سوددهی قابل ‌توجهی منجر شود. اما این کسب‌وکارها چالش‌ها و دشواری‌های متعددی دارند که بدون حضور یک فرد یا مجموعه متخصص، عبور از آن‌ها ممکن نیست. در همین راستا می‌توانیم مجموعه بیک صنعت را معرفی نماییم. این مجموعه، تیمی متشکل از افراد متخصص و باتجربه در زمینه راه‌اندازی است که در کارنامه خود، نمونه فعالیت‌های موفقی از همراهی در راه‌اندازی فست فود، راه‌اندازی رستوران، راه‌اندازی کافه قنادی و کافه نانوایی و … را دارد. مجموعه بیک صنعت، با سه دهه تجربه گران‌بهای خود در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکارهای صنعت غذایی، آماده ارائه هرگونه خدمات راه‌اندازی است و سرمایه‌گذاران محترم برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایند.

خروج از نسخه موبایل