رستوران, مقاله ها

20 نکته برای طراحی رستوران مدرن

دکوراسیون و نمای داخلی، یکی از مهم‌ترین ارکان موفقیت و یا شکست یک رستوران است. طراحی داخلی می‌تواند مشتریان را مدت زمان بیشتری در رستوران نگه ‌دارد، باعث مراجعه مشتریان شود و یا حتی مشتریان را از رستوران فراری دهد. با توجه به این موارد، در کنار خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی  با کیفیت، توجه به نکات موجود در طراحی دکوراسیون رستوران شیک و مدرن، اهیمت بسیاری پیدا می‌کند. میزان اهمیت این موضوع تا حدی بالا است که سرمایه‌گذاران و رستوران‌داران باتجربه، به خوبی می‌دانند که باید چه میزان از بودجه و سرمایه خود را، تنها به طراحی دکوراسیون و خرید اکسسوری‌ها و وسایل اختصاص دهند. ما در این مقاله قصد داریم، 20 نکته برای طراحی رستوران مدرن را ذکر کنیم و راه‌های طراحی نمای داخلی به سبک مدرن همچنین نکاتی در مورد دکوراسیون رستوران را تشریح نماییم.

دکوراسیون رستوران شیک

درطراحی رستوران مدرن، چه بخش‌هایی باید مورد توجه قرار بگیرند؟

به‌ طور کلی سبک مدرن، یکی از سبک‌های پرطرفدار دکوراسیون کافه‌ها، رستوران‌ها‌، فست فودها و … است. این سبک به ‌طور خاص بر تعدادی از عنصرها تأثیر می‌گذارد و این عناصر در سبک مدرن باید از برخی دستورالعمل‌ها پیروی کنند. به‌صورت کلی برای داشتن یک شناخت بهتر نسبت به طراحی رستوران مدرن ، باید به این نکته توجه داشته باشید که مواردی نظیر شکل‌ها، نور، متریال و مصالح، اکسسوری‌ها، نحوه چیدمان میز و صندلی‌ها و … پیروی بسیار زیادی از نوع سبک دارند.

این مطلب را هم حتما بخوانید: عوامل موثر بر دکوراسیون رستوران کلاسیک

سبک مدرن یکی از سبک‌های پرطرف‌دار در رستوران‌ها و کافه‌ها است. استفاده از این سبک جذاب باعث شده تا بسیاری از مشتریان رستوران‌های دارای طراحی مدرن، تنها به دلیل حال و هوا و جذابیت‌های محیط به آن‌ها مراجعه کنند. در این راستا برای تشریح نکات مربوط به طراحی داخلی رستوران مدرن، باید به این نکته اشاره کنیم که موارد متعددی وجود دارند که بسته به سبک کافه یا رستوران، باید شکل و شمایل خاصی را دارا باشند. از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • شکل‌ها؛
 • نور؛
 • متریال و مصالح؛
 • اکسسوری‌ها؛
 • نحوه چیدمان میز و صندلی‌ها؛
 • و…

مشاوره تلفنی

نکات مهم در طراحی داخلی رستوران مدرن + نکاتی در مورد دکوراسیون رستوران شیک

 

در ادامه تشریح موضوع دکور رستوران مدرن و ضوابط آن، قصد داریم تا به شرح نکات پراهمیت در رابطه با مواردی مانند شکل، نور، المان‌های مورد استفاده و … که از سبک پیروی می‌کنند؛ بپردازیم. در ادامه 20 نکته در رابطه با طراحی دکوراسیون رستوران شیک و مدرن نکاتی در مورد دکوراسیون رستوران را بررسی خواهیم نمود:

 1. ساده و مینیمال بودن بهترین عبارت برای توضیح سبک مدرن به شمار می‌رود. قبل از خرید هر وسیله‌ای برای دکوراسیون و شروع به طراحی، این دو عبارت را مدنظر داشته باشید.
 2. کاربردی بودن تجهیزات و وسایل دکوراسیون از دیگر ویژگی‌هایی است که باید به آن‌ها توجه کنید. در رستوران‌های دارای طراحی مدرن، معمولا وسایلی که کارایی آن‌ها بسیار پایین است، خریداری نمی شود.
 3. توجه به محل قرارگیری هر وسیله در دکوراسیون رستوران شیک بسیار اهمیت دارد. به عبارت دیگر در رستوران‌های شیک و مردن، تمامی وسایل هدفمند کنار هم قرار می‌گیرند.

 

طراحی رستوران مدرن
 • نظم از دیگر مشخصه‌های رستوران‌های شیک و مدرن است. در یک رستوران مدرن، هر چیزی که فکر کنید بر اساس نظم خاصی اجرا می‌شود؛ حتی محل قرارگیری اکسسوری‌ها و وسایل تزئینی!
 • رنگ‌های خنثی، در سبک مدرن کاربرد گسترده‌ای دارند. این رنگ‌ها را در وسایل و تجهیزات، دیوار‌ها، تزئینات و … رعایت کنید.
 • توجه داشته باشید که مهم‌ترین هدف از طراحی داخلی رستوران مدرن، فراهم‌سازی یک فضای ساده، روشن و آرام است.
 • متریال‌ و مصالحی که در دکور رستوران با سبک مدرن استفاده می‌شوند، باید جنس چوبی و پلاستیکی داشته باشند.
 • در صورت استفاده از وسایلی مانند آباژور بهتر است آن‌هایی را خریداری کنید که بدنه استیل دارند.
 • استفاده از چوب به صورت طبیعی و بدون هیچ‌گونه تغییر در دکوراسیون می‌تواند از بی‌روح‌شدن فضا جلوگیری کند.
 • کف‌پوش‌های رستوران مدرن خود را به رنگ قهوه‌ای دربیاورید تا بتوانید فضایی جذاب داشته باشید.
 • در خرید وسایلی مانند میز و صندلی، باید به کارایی و راحتی آن‌ها توجه ویژه‌ای نمود.
 • استفاده از تجهیزات و وسایل تجملی در طراحی داخلی رستوران مدرن ممنوع است!
 • یکی از مهم‌ترین مواردی که برای خرید وسایل باید مدنظر داشته باشید، لزوم حفظ سادگی و خلوتی آن‌ها است.
 • استفاده از رنگ‌های روشن در رستوران‌های مدرن بسیار رایج است. جالب است بدانید که رنگ روشن، موجب بزرگ‌تر دیده‌شدن فضا نیز می‌شود.
طراحی داخلی رستوران سنتی مدرن
 1. برای طراحی رستوران مدرن باید از نورپردازی به شکل غیرمستقیم استفاده کنید.
 2. استفاده کمتر از لوسترهای دارای سبک و سیاق قدیمی یکی دیگر از نکات پراهمیت در طراحی داخلی رستوران مدرن است.
 3. برای روشنایی در رستوران، بهتر است از وسایل و تجهیزات به‌روز یا نورپردازی به صورت مخفی استفاده شود.
 4. برای پیاده‌سازی سبک مدرن در رستوران بهتر است در بخش تزئینات از تابلوهای نقاشی دارای طرح ساده و بزرگ استفاده کرد.
 5. تأثیر خطوط صاف در رستوران‌های دارای سبک مدرن را جدی بگیرید. برای مثال چیدمان یک لاین از صندلی‌ها را در یک خط صاف انجام دهید.
 6. برای مبلمان و صندلی‌های خود ترجیحاً از الیاف طبیعی استفاده کنید تا بتوانید جذابیت دکوراسیون را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهید.

این مطلب را هم از دست ندهید: بهترین رنگ برای رستوران چه رنگی است؟

جمع‌بندی

رستوران‌داری یکی از مشاغل محبوب است که بازده خوبی از نظر بازگشت سرمایه و درآمد به همراه دارد. برای راه‌‌اندازی رستوران پرطرف‌دار، باید به برخی از نکات به صورت ویژه توجه نماییم که یکی از آن‌ها دکوراسیون است. در انتخاب سبک دکور مناسب برای رستوران، به سبک‌های متعددی برخورد می‌کنیم که یکی از جذاب ترین آن‌ها، مدرن است. طراحی داخلی رستوران سنتی مدرن یا صرفاً مدرن، از جمله طراحی‌های داخلی است که می‌تواند جذابیت بسیاری نزد مخاطبان داشته باشد. همچنین همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، برای طراحی داخلی رستوران مدرن، باید به نکات و جزئیات پراهمیتی توجه نمود.

بیک‌ صنعت، همراه در راه‌اندازی کسب‌وکارهای صنعت غذایی

مجموعه بیک‌ صنعت را می‌توان به عنوان یکی از برترین مجموعه‌های مشاوره و همراهی در مسیر راه‌اندازی کسب‌وکارهای صنعت غذایی دانست.برای راه اندازی رستوران در کنار توجه به دکوراسیون داخلی، مواردی مانند تهیه تجهیزات آشپزخانه باکیفیت از جمله سینک، اجاق گاز، هود آشپزخانه صنعتی و … نیز اهمیت دارد. این مجموعه، با دارا بودن نیروهای متخصص و باتجربه در زمینه را‌ه‌اندازی، آماده ارائه هر گونه خدمات اعم از برآورد هزینه، تدوین بیزینس پلن، استخدام پرسنل و … است. علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره رایگان، می‌توانند با کارشناسان مجموعه بیک صنعت تماس حاصل نمایند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *