تبلیغ رستوران
رستوران, مقاله ها

25 نکته برای اینکه چگونه رستوران خود را تبلیغ کنیم؟

چگونه رستوران خود را تبلیغ کنیم؟

صنایع غذایی، جذاب‌ترین صنعت برای سرمایه‌گذاری هستند. درصد بازگشت سرمایه و سود در این صنعت بسیار بالا است. درنتیجه سرمایه‌گذاران بسیار زیادی در تکاپو برای ورود به این بازار و صنعت پرسود هستند. نکته‌ای که در این بخش مطرح می‌شود، عدم موفقیت و بسته‌شدن بسیاری از رستوران‌ها، تنها مدت کمی پس از راه‌اندازی است. عدم توجه به برنامه بازاریابی و تبلیغات مناسب در هزینه راه اندازی رستوران، یکی از عمده‌ترین دلایل ورشکسته شدن رستوران‌ها است. در این مقاله قصد داریم روشهای نوین تبلیغات رستوران را به شما آموزش دهیم.

معمولاً پس از راه‌اندازی رستوران، مهم‌ترین مسئله تبلیغات رستوران است. اینکه چگونه رستوران خود را تبلیغ کنیم، بسیار اهمیت دارد. نحوه تبلیغات باید به گونه‌ای باشد که تمامی نکات مربوط به شخصیت و زبان برند شما در آن رعایت شود. در ادامه به بررسی 25 نکته مهم در رابطه با تبلیغات رستوران می پردازیم. همچنین جهت کسب اطلاعات عمومی بیشتر درباره رستوران های موفق دنیا به دسته بندی بلاگ در وبسایت بیک صنعت مراجعه کنید.

1.     هویت رستوران خود را مشخص کنید.

مشخص کردن هویت و لحن برند، اولین گام برای شروع تبلیغات رستوران یا هرنوع کسب‌وکار دیگری است. این موضوع باعث می‌شود تا مشتریان احساس خوبی نسبت به رستوران شما داشته باشند و به راحتی بتوانند به آن اطمینان کنند.

2.    مشتریان هدف رستوران شما چه کسانی هستند؟

با یک همفکری و تحقیق ساده، متوجه شوید پرسونای مخاطب رستوران شما چیست؟ به عبارت دیگر مخاطبان هدف شما چه خصوصیاتی دارند؟ درک این موضوع باعث می‌شود تا بتوانید تبلیغات خود را هدفمند جلو ببرید و با بهبود هزینۀ تبلیغات، بهترین نتیجه را کسب کنید.

3.    سعی کنید در طراحی منو خلاقیت داشته باشید.

منو‌های مشابه رستوران‌های دیگر جذابیتی برای مشتریان شما ایجاد نمی‌کند. در نام‌گذاری و حتی انتخاب غذاهای منو‌ی خود، خلاقیت و نوآوری داشته باشید.

4.    حتماً وبسایت رستوران خود را راه‌اندازی کنید!

داشتن وبسایت از ویژگی‌های ضروری یک رستوران است. وبسایت علاوه بر کمک به برندینگ رستوران شما، کمک می‌کند مشتریان، شما را راحت‌تر پیدا کنند.

در وبسایت خود حتماً صفحات و امکاناتی مانند:

  • موقعیت رستوران
  • صفحه دربارۀ ما
  • صفحه تماس با ما
  • گالری تصاویر
  • منوی آنلاین
  • امکان رزرو آنلاین

را قرار دهید. این موارد باعث ایجاد حس راحتی در مشتریان شما می‌شوند.

مشاوره تلفنی

5.    سعی کنید منوی خود را به صورت آنلاین طراحی کنید.

طراحی کردن منوی آنلاین، کمک می‌کند تا مشتریان از هرجایی که هستند بتوانند منوی شما را مشاهده کنند. همچنین دیگر نیاز نیست هزینه‌های زیادی صرف چاپ منوی کاغذی کنید.

6.    موقعیت رستوران خود را روی نقشه ثبت کنید.

بسیاری از افراد از روی نقشه اقدام به پیدا کردن یک رستوران یا کافه می‌کنند. درصورتی که رستوران شما روی نقشه ثبت شده باشد، هم دسترسی راحت‌تری برای مشتریان فراهم می‌کند و هم نام رستوران شما را به افرادی که درحال جست‌وجو بر روی نقشه هستند، نشان می‌دهد.

7.    در صورت نیاز به ارائه دهنده‌های خدمات دیجیتال مراجعه کنید.

تبلیغات در فضای دیجیتال نیازمند تخصص و مهارت‌های زیادی است و همۀ افراد امکان اجرای آن را ندارند. در این شرایط برای تبلیغ در فضای آنلاین و دیجیتال، بهتر است از خدمات شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ استفاده کنید. این افراد با دارا بودن تجارب گسترده، بهترین مسیر را پیش‌ روی شما قرار می‌دهند.

8.    حتماً عضو اتحادیه شوید.

عضویت در اتحادیه مزایای بسیاری دارد. علاوه بر شناخته شدن رستوران شما میان همکاران و هم‌صنف‌ها؛ موجب ارتباط‌گیری شما با افراد مختلف می‌شود که این ارتباطات خود نوعی تبلیغ به شمار می‌روند.

9.    جشن‌ها، مراسمات و رویدادها را دست کم نگیرید.

مسابقات فوتبال، جشن‌ها و اعیاد می‌توانند فرصت خوبی برای تبلیغات رستوران باشند. فراهم کردن شرایط مناسب برای تماشای مسابقات و برگزاری جشن‌ها در رستوران، تاثیر بسیار زیادی در موفقیت رستوران شما دارد.

10. کسب‌وکارهای مشترک‌المشتری را بشناسید.

ارتباط داشتن با کسب‌وکارهایی که جنس مشتریان آن‌ها با مشتریان شما یکسان است، اما خدماتی متفاوت از خدمات شما ارائه می‌دهند بسیار اهمیت دارد. این ارتباط به شما کمک می‌کند تا با مشتریان هدف خود به راحت‌ترین شکل ارتباط بگیرید و تعامل پویایی با کسب‌وکارهای دیگر برقرار کنید.

11.   نمایشگاه‌ها فرصت خوبی برای تبلیغات هستند.

نمایشگاه‌ها فرصت خوبی برای عرض‌اندام رستوران شما به شمار می‌روند. بازدیدکنندگان نمایشگاه‌های تخصصی، همواره به دنبال شناخت بهترین‌ها در زمینه‌های مختلف هستند و حضور رستوران شما در نمایشگاه‌ها، می‌تواند نتایج خوبی دربر داشته باشد.

12.  در سوشال مدیا فعالیت هدفمند داشته باشید.

اینستاگرام، تلگرام و پلتفرم‌های دیگر بازدیدکنندگان بسیار زیادی دارند. فعالیت هدفمند و با برنامه در این پلتفرم‌ها، بهترین تبلیغ برای رستوران شما است.

13.  داستان سرایی را فراموش نکنید!

استوری تلینگ یا قصه‌گویی از رستوران شما باعث ایجاد حس دوستی میان شما و مشتریانتان می‌شود. شخصیت بخشی به یک رستوران نتایج بسیار جذابی درپی خواهد داشت.

14.  پلتفرم‌های امتیازدهی به رستوران‌ها فرصت بسیار خوبی برای تبلیغات هستند.

پلتفرم‌های بسیاری در زمینه امتیازدهی به رستوران‌ها وجود دارند. سعی کنید با ثبت رستوران خود در این پلتفرم‌ها، رستوران خود را به افرادی که علاقه زیادی به رستوران‌گردی دارند معرفی کنید.

15.  تخفیفات می‌توانند جذابیت رستوران شما را بیشتر کنند.

تخفیفات، جذابیت زیادی برای افراد دارند. شما می‌توانید با قرار دادن تخفیف روی بعضی روزها و ساعات خلوت رستوران، درآمد خود را افزایش دهید.

16.  مسابقات و رویداد‌های مختلف برگزار کنید.

برگزاری مسابقات آشپزی، رویدادهای مکالمه‌محور و از این دست برنامه‌ها یکی از بهترین تبلیغات برای فست فود یا رستوران شما است.

17.  بیلبورد‌ها هزینه‌ زیادی دارند اما می‌توانند مشتریان زیادی جذب کنند.

بیلبوردها یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های تبلیغات رستوران هستند که از معایب آن‌ها می‌توان به هزینۀ زیاد اجاره آن اشاره کرد. اما همین بیلبوردها هم می‌توانند جرء دسته‌بندی بهترین تبلیغ برای رستوران قرار بگیرند.

18.  با رستوران‌های دیگر تفاوت داشته باشید. نوآوری همیشه جذاب است!

نوآوری در دکور، نحوۀ پوشش پرسنل، نحوۀ سرو غذا و … می‌تواند مشتریان شما را مجذوب خود کند.

19.  با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

فرستادن تخفیف برای مشتریان وفادار، ارسال پیام تبریک و تسلیت مرتبط با مناسبت‌ها، اطلاع‌رسانی مسابقات و رویدادها و از این دست فعالیت‌ها، می‌توانند باعث بازگشت مشتریان به رستوران شما شود.

20.تبلیغات دهان‌به‌دهان نتیجه بسیار خوبی خواهند داشت.

افراد تجربه‌های لذت‌بخش خود را برای دیگران بازگو می‌کنند. اگر بتوانید برای مشتریان خود شرایط دلنشینی مهیا کنید؛ در وحلۀ اول یک مشتری ثابت پیدا کرده‌اید و در وحلۀ دوم، شاهد حضور افراد جدیدی در رستوران خود خواهید بود.

21.  باشگاه مشتریان راه‌اندازی کنید.

عضو بودن در باشگاه مشتریان یک رستوران، احساس خاص و منحصربه‌فرد بودن زیادی به افراد می‌دهد. اگر افراد متوجه شوند که با حضور بیشتر در رستوران شما و عضویت در باشگاه مشتریان، از مزایای ویژه‌ای بهره‌مند می‌شوند، از شما بیشتر خرید می‌کنند.

22. دکوراسیون رستوران خود را Instagramable طراحی کنید.

Instagramable بودن به معنی موقعیتی است که افراد بتوانند عکس و استوری‌ای مربوط به آن موقعیت را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کنند. داشتن یک دکور خاص برای عکاسی افراد، نحوه سرو زیبا یا از این‌ دست کارها، یکی از روشهای نوین تبلیغات رستوران است. با این روش، شما هیچ هزینه‌ای بابت تبلیغات پرداخت نمی‌کنید اما خود افراد با قراردادن عکس غذاهای شما یا عکس گرفتن با دکور رستوران شما و انتشار آن، مشتریان جدیدی برای شما دست‌وپا می‌کنند.

23. هیچ تبلیغی بدون کیفیت موفق نمی‌شود.

کیفیت بالای غذا، رفتار مناسب کادر و پرسنل، داشتن منویی با قیمت منطقی و … بهترین تبلیغ برای رستوران هستند. طبیعی است که افراد با مشاهده رستورانی دارای منوی جذاب و فضای دلنشین، آن را به دیگران معرفی کنند.

24. تراکت چاپ کردن ایدۀ بدی نیست!

چاپ تراکت شاید ایدۀ‌ای قدیمی به نظر بیاید اما می‌تواند ساکنین محلی را با رستوران شما آشنا کند. توجه کنید که انتخاب محل مناسب برای پخش تراکت‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

25. از افراد و مجموعه‌های متخصص کمک بگیرید.

دانستن همه روش‌های تبلیغ، به منزلۀ توانایی اجرای تبلیغات مؤثر نیست. افراد و شرکت‌های تبلیغاتی با داشتن دقیق‌ترین اطلاعات و آمار و همچنین شناخت تمامی روش‌های تبلیغاتی، می‌توانند بهترین روش‌ها را به شما معرفی کنند. داشتن تجربه در صنعت تبلیغات رستوران ها، یک رکن اساسی و پراهمیت به‌شمار می‌رود.

اگر قصد راه اندازی رستوران خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله “نکات مهم در راه اندازی رستوران را بدانید!” را مطالعه کنید.

سخن پایانی

رستوران‌های زیادی، تنها مدت کمی پس از تأسیس به ورشکستگی رسیده‌اند. شاید اصلی‌ترین دلیل این اتفاق را بتوان ضعف در تبلیغات و بازاریابی رستوران دانست. در این شرایط، بسیار حائز اهمیت است که دریابیم چگونه رستوران خود را تبلیغ کنیم؟ چگونگی تبلیغات رستوران، نیازمند تجربه و مهارت بالایی در زمینه تبلیغات این صنعت بوده و افراد و مجموعه‌های زیادی خدمات مربوط به این موضوع را ارائه می‌دهند. اما با توجه به رستوران‌های موفقی که در جهان وجود دارند، می‌تواند نکات مفیدی از نکات تبلیغاتی در اختیار ما قرار دهد.

بسیاری از رستوران‌ها و به طور کلی کسب‌وکارهایی که در زمینه تهیه غذا فعالیت می‌کنند، برای آماده نگه‌داشتن غذا تا زمان سرو، چالش‌های بسیاری پیش رو دارند. دستگاه Evereo با طراحی خاص خود می‌تواند غذاها را در دمای مناسب سرو یعنی 62-70 درجه سانتی گراد، بدون هیچگونه تغییری در طعم، بو و کیفیت نگهداری کند. این دستگاه که اولین یخچال داغ دنیا لقب گرفته ، با تنظیم و کنترل دما و رطوبت، غذاهای پخته شده را برای چند روز، با حفظ کیفیت، به صورت “تازه” نگهداری می‌نماید.

بیک صنعت، همراه در راه‌اندازی

مجموعۀ بیک صنعت در کنار ارائه بهترین و با کیفیت‌ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی ، یکی از برترین و بهترین مجموعۀ‌ها در زمینه راه اندازی رستوران، کافه نان، کافه قنادی و … است. متخصصان این مجموعه، با دارا بودن تجارب گران‌بها در زمینه راه اندازی کسب‌وکارهای مربوط به صنایع غذایی، آماده ارائه خدمات به بهترین نحو ممکن به سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان عزیز هستند.

 

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *