مقاله ها

ازآشپزخانه صنعتی تا كافی شاپ

انسان‌ها برای تامین انرژی خود نیاز به مصرف حداقل 3 وعده غذایی در روز  دارند. تامین این نیاز درون ادارات ، سازمان‌ها، هتل‌ها، بیمارستانها بعنوان بخشی از خدمات رفاهی، نقشی تعیین كننده در تامین رضایت و افزایش انگیزه پرسنل و مراجعین دارد.از نگاهی دیگر در تعریف یك بنگاه اقتصادی جدید، سود حاصله و زمان بازگشت سرمایه اولیه نقش عمده ای را ایفا می كند. صنایع غذایی جزء صنایعی با سرمایه گذاری كم و بازگشت سرمایه سریع و سود مناسب بوده و برای كارفرمایان،كارآفرینان و سرمایه داران همواره جذاب بوده اند. از همین رو تاسیس كیترینگ‌ها رو به گسترش بوده و رستوران‌هایی با منوهای گوناگون و سبكهای متنوع در سراسر دنیا بسرعت رواج پیدا كرده اند . رشد و توسعه ی بی نظیر انواع فست فود ، كافی شاپ ، كافه رستوران و تنوع فزاینده ای از رستوران‌ها با منوهای متمایز و  طراحی‌های خاص نشان از گسترش روزافزون این تجارت دارد. بخشی از این اقبال عمومی و رشد سریع به تغییر سبك زندگی مردم و تمایل آنها به صرف غذا در بیرون از منزل و بخش عمده ی دیگر به موفق بودن و سود آوری این كسب و كارها برمیگردد كه سرمایه گذاران جدید را به ورود به این عرصه و ارایه نوآوری برای متمایز بودن ترغیب می كند .

مشاوره

عوامل مهمی در تعریف و ایجاد یك مجموعه با محوریت تولید غذا نقش دارند كه از آن جمله میتوان به محل ایجاد مجموعه، میزان سرمایه‌گذاری، امكانات رفاهی و دسترسی مشتریان، امكانات ساختمانی و تاسیساتی،  دسترسی به مواد اولیه، تعداد مراجعین در روز و از همه مهمتر ارایه تعریف دقیق نوع كسب و كار ( انتخاب Concept) اشاره كرد. ما به‌عنوان مشاور كارفرما با تیمی متخصص از محل پروژه بازدید كرده و ضمن بررسی میدانی و شنیدن نظرات كارفرما در خصوص کانسپت(concept)  مورد نظر، نسبت به بررسی نقاط قوت و ضعف و ارایه نظرات كارشناسی جهت پخته‌شدن طرح پیشنهادی و یا پیشنهاد طرحهای جایگزین به‌منظور حداقل شدن ریسك سرمایه‌گذاری كارفرما  اقدام می نماییم.

طراحی

بطور كل در طراحی یك آشپزخانه خواه آشپزخانه صنعتی یك كترینگ بزرگ باشد خواه آشپزخانه ی یك كافه رستوران كوچك ، تیم مهندسی بیك صنعت با ارائه نقشه فضابندی،  چیدمان تجهیزات، كدینگ تاسیساتی و محاسبات فنی ،طبق استانداردهای نظام مهندسی، بهداشتی و HACCP این بخش را بطور كامل تحت پوشش قرار می دهد.

ارائه جدول میزان مصارف انرژی در راستای تعیین ظرفیت مورد نیاز گاز ، برق ،آب و فاضلاب ،تفكیك فضاهای clean  و unclean در آماده سازی‌ها ، تعیین مساحت مورد نیاز هر بخش بسته به ظرفیت پخت غذا ، محاسبه هوای اگزاست و هوای ورودی ، توصیه‌های اجرایی ساختمانی و تاسیساتی و راهنمایی انتخاب مصالح مناسب نیز از دیگر اطلاعاتی است كه ارایه می گردد.

بطور خاص در طراحی یك آشپزخانه صنعتی ، دو بخش الزام آور وجود دارد :

بخش اول: بخش ساختمانی كه  شامل فضاهای زیر می باشد :

1_   ورودی بار

2_   انبار

3_   سردخانه مركزی

4_   فضای شستشو

5_   محیط‌های آماده سازی گوشت و سبزیجات

6_   فضای پخت مركزی

7_   فضای بسته بندی

تجهیزات

بخش دوم:  تجهیزات صنعتی ( ماشین آلات)  به دو دلیل عمده توصیه می‌شوند :

توجیه اقتصادی: تجهیزات بروز، در حداقل فضا، بیشترین پرس غذا را تولید میكند. برای رسیدن به حداكثر سوددهی میبایست با كاهش فضای آماده‌سازی و  پخت غذا فضای ارایه سرویس به مشتری رادر رستوران افزایش داد. استفاده بهینه از فضای ملك و هزینه‌ی فرصت از دست رفته ناشی از استفاده از فضای با ارزش آن برای قراردادن تجهیزات با سطح اشغال بالا، موردی است كه معمولا از نظرها پنهان می‌ماند.

از جهت دیگر تجهیزات قدیمی كه برای آماده‌سازی و پخت سنتی استفاده میشود نیروی انسانی تقریبا 2 برابری نیاز دارد از اینرو هزینه و مشكلات پرسنلی بیشتری را به كارفرما تحمیل میكند. این تجهیزات به‌علت مصرف بالای انرژی برای فرآوری مواد اولیه و پخت غذا، حرارت بالایی تولید میكنند. لذا انرژی مضاعفی نیز برای تخلیه هوا و خنك كردن محیط نیاز خواهد بود. از جهت دیگر مصرف و هدر رفت آب در پخت صنعتی بسیار كمتر میباشد.

توجیه بهداشتی: در پخت صنعتی ، به علت ثبات دمایی، عناصر مغذی مواد اولیه حفظ می شود و غذایی سالم به مصرف كنندگان  عرضه می شود.  از این رو توصیه متخصصان تغذیه و پزشكان به استفاده از تجهیزات پخت صنعتی می باشد.

شركت بیك صنعت بعنوان نماینده رسمی بسیاری از برندهای مطرح ماشین آلات صنعت رستوران و  به لطف بهره مندی از تیم تولید ، طراحی ، تجهیز و راه اندازی آشپزخانه صنعتی و رستوران ماشین آلات ذیل را بر اساس نیاز هر مشتری پیشنهاد و تامین می نماید.

تجهیزات مشترك
انواع رستوران و كیترینگ

تجهیزات آماده سازی

انواع چرخ‌گوشت، اره استخوان‌بر، سیخ‌گیر، میكسر كباب، محفظه ضدعفونی چاقو، كالباس‌بر، تامبلر، مریناتور، همبرگر و بیفتك‌زن، دایسر و …

انواع سبزی‌خردكن، انواع خلال‌كن، سیب زمینی پوست كن، آبگیر كاهو و سبزیجات، پوست گیر پیاز و …

انواع میكسر و گوشت‌كوب‌برقی، انواع بلیكسر (غذاساز) و …

انواع میز و تخته كار چوبی و تفلون، آبچكان،  تخته‌ی كار، كنده ساطور و …

تجهیزات نگهداری سرد

انواع سردخانه زیر صفر و بالای صفر

یخچال و فریزر ایستاده، یخچال و فریزر خوابیده رویه میز

تاپینگ زیر یخچالی، تاپینگ رومیزی، یخچال و فریزر زیر كانتری

انواع دیسپِلِی سرد جلو باز (سلف‌سرویس) و جلو بسته

یخچال‌های ایستاده پرده هوا جهت نوشیدنی

كانترهای سرد سلف سرویس بصورت زیر یخچالی

وان سرد

بلست  چیلر

تجهیزات نگهداری گرم

كانترهای گرم ثابت و متحرك

شف اینگ دیش جهت نگهداری غذا

انواع چراغ‌ها و گرمكن‌های سرامیكی

انواع بنكوئت ترولی ، كابینت‌های گرم و بشقاب گرم كن

 

تجهیزات استیل ساخت بیك صنعت

انواع هود دو جداره و تك جداره دیواری و مركزی با  روشنایی

انواع سینك و وان شستشو

انواع قفسه و رف

انواع میز

انواع كابینت دیواری و زمینی

انواع شبكه آبرو و گاتر

انواع چلیك نگهداری

انواع پالت استیل و تجهیزات انبار

تجهیزات پخت

انواع فرهای پخت تركیبی برقی یا گازی ( combi ovens)

انواع فر پخت پیتزای برقی یا گازی deck or conveyor ovens

انواع اجاق گاز زمینی، پایه‌دار،‌رومیزی  و فر دار

انواع كباب پز گازی، زغالی و ریلی

انواع فردمكن و دیزی پز

انواع گریل وسرخ كن

انواع بویلینگ پن، تیلتینگ پن، برت پن ها برای پخت برنج،خورشت، سوپ، حلیم، آش و سرخ كردن كوكو، كتلت و …

انواع اینداکشن

 

تجهیزات كافی شاپ ها

ماشین های اسپرسو ی  manual یا اتوماتیك

انواع دستگاه قهوه ی اتوماتیك بدون نیاز به باریستا (vending machine)

انواع آسیاب قهوه manual یا دیجیتال

شیكرهای تك ، 2و3 لیوان، بلندرهای ساده و كاوردار ، آب میوه گیری،یخساز، یخچال و فریزر،دیسپلی كیك، آب پرتغال و انار گیری،contact grill، بویلرهای آب جوش ، اجاق 2 شعله،كرپ ساز، وافل ساز، میكسر رومیزی و …

 

تجهیزات شستشو

انواع ماشین ظرفشویی در مدلهای زیر كانتری ، هود تایپ و نقاله ای

انواع میز ورود و خروج ، ظروف كثیف

انواع آبچكان متحرك و قفسه نگهداری ظروف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *