پاکسازی هود صنعتی
مقاله ها

بهترین و راحت‌ ترین روش های تمیز کردن هود صنعتی آشپزخانه

تمیز کردن هود صنعتی برای یک رستوران ضروری است. هود هوا را فیلتر می کند و آن را عاری از دود، بخار و بو نگه می‌دارد. علاوه بر این، هودهای کثیف خطرناک هستند، زیرا در معرض خطر آتش‌سوزی قرار دارند. به این ترتیب، پاکسازی هود صنعتی به طور منظم مهم است. در این مقاله بهترین روش تمیز کردن هود صنعتی را بررسی می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که چرا تمیز کردن هود صنعتی ضروری است و علاوه بر این به شما خواهیم گفت که چگونه فیلتر هود صنعتی را تمیز کنیم.همچنین برای اطلاعات بیشتر در جهت هزینه راه اندازی رستوران و تهیه وسایل مورد استفاده برای آشپزخانه با ما در ارتباط باشید.

مشاوره تلفنی

 

فهرست محتوا

روش های تمیز کردن هود صنعتی

چرا باید هود صنعتی آشپزخانه را تمیز کنیم؟

بهتر است که هود آشپزخانه خود را تمیز کنید تا از بروز انواع مشکلات جلوگیری کنید و آشپزخانه و کسب‌و‌کار خود را سرپا نگه دارید. تمیز کردن هود صنعتی می‌تواند از چندین جهت مفید باشد، همچنین برای مشاهده انواع هود صنعتی آشپزخانه با بالاترین کیفیت به وب سایت بیک صنعت مراجعه فرمائید.

در پاسخ به سوال «چرا باید هود صنعتی آشپزخانه را تمیز کنیم؟»، باید گفت که پاکسازی هود صنعتی با از بین بردن رطوبت اضافی، دود و ذرات چربی که در طول فرآیند پخت‌و‌پز در هوا آزاد می‌شوند، کیفیت هوا را بهبود می‌بخشد. ذرات موجود در هوا به سمت فیلترهای هود جذب شده و باعث می‌شوند هوای آشپزخانه تمیزتر بماند. اهمیت تمیز کردن هود صنعتی تا آنجا مهم است که داشتن فیلترهای تمیز باعث افزایش کارایی سیستم تهویه در آشپزخانه شما می‌شود و هزینه‌های انرژی را کاهش می‌دهد. تمیز کردن هود صنعتی نیز نقش مهمی در ایمنی دارد. چون دود و چربی اضافی که در طول زمان ایجاد می‌شود، می‌تواند خطر آتش‌سوزی را افزایش دهد. یک هود صنعتی ذرات خطرناک هوا را گرفته و حذف می‌کند و احتمال آتش‌سوزی آشپزخانه را کاهش می‌دهد. پاکسازی هود صنعتی همچنین می‌تواند از تجهیزات شما در برابر خرابی محافظت کند، زیرا گریس و زائده‌های چربی، می‌تواند یکی از دلایل اصلی خرابی دستگاه در آینده باشد.

در نهایت، تمیز کردن هود صنعتی تضمین می‌کند که حرفه‌ای به نظر برسید. زیرا تجهیزات آشپزخانه صنعتی اغلب برای مشتریان قابل مشاهده است و داشتن یک هود کثیف در نمای آشپزخانه ممکن است تصور اشتباهی را برای مشتریان ایجاد کند. هود تمیز این پیام را می‌دهد که آشپزخانه به خوبی نگهداری شده و حرفه ای و کارآمد است.

در پایان، اهمیت تمیز کردن هود صنعتی بخش مهمی از راه‌اندازی یک آشپزخانه موفق است. این مورد می‌تواند احتمال خرابی را کاهش دهد، در برابر خطرات آتش‌سوزی از آشپزخانه محافظت کند و اطمینان حاصل کند که مشتریان برداشت مثبتی دارند. تمیز کردن هود صنعتی برای اطمینان از یک آشپزخانه ایمن و کارآمد ضروری است.

چگونه فیلتر هود صنعتی را تمیز کنیم

تمیز کردن فیلتر هود تجاری ممکن است در ابتدا ترسناک به نظر برسد، اما لازم نیست که اینطور باشد! با انجام مراحل زیر می‌توانید به راحتی فیلتر هود صنعتی خود را در شرایط مطلوب نگه دارید. در بحث «چگونه فیلتر هود صنعتی را تمیز کنیم» ابتدا مطمئن شوید که از اقدامات ایمنی مناسب مانند پوشیدن دستکش محافظ، عینک و ماسک صورت هنگام کار با هرگونه مواد شیمیایی استفاده کنید. نظافت را با برداشتن فیلتر هود از هود صنعتی و استفاده از آب گرم و صابون برای شستشوی کامل آن شروع کنید. برای پاکسازی هرگونه مواد باقیمانده یا لکه سرسخت، یک مایع ظرفشویی ملایم را روی فیلتر بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند و سپس آن را با آب داغ بشویید.

پس از آن، فیلتر را با آب تمیز و داغ بشویید و سپس یک محلول تمیزکننده مانند چربی‌زدا را به فیلتر بمالید. چربی‌زدا به تجزیه هرگونه روغن، گریس و ذراتی که ممکن است به فیلتر چسبیده باشد کمک می‌کند. هنگامی که فیلتر حدود ۱۰دقیقه خیس خورد، آن را با آب داغ بشویید. در نهایت، فیلتر را حدود یک ساعت قبل از قرار دادن دوباره در هود، به کمک جریان هوا خشک کنید. این یکی از بهترین روش‌های تمیز کردن هود است. در بحث تمیز کردن هود صنعتی، با تمیز کردن منظم فیلتر هود خود، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که آشپزخانه رستوران شما ایمن، بهداشتی و کارآمد باقی می‌ماند. این کار ساده تنها به چند دقیقه زمان و مقداری مواد شوینده نیاز دارد، اما نتیجه ارزش این هزینه را خواهد داشت.

 

تمیز کردن هود صنعتی

بهترین روش تمیز کردن هود صنعتی

تمیز نکردن مناسب هود و لوله‌کشی آن در آشپزخانه صنعتی، ممکن است منجر به آتش‌سوزی و خطرات ایمنی شود. همچنین ممکن است با اجتناب از این نظافت ضروری، بیمه‌نامه خود را نقض کنید. در ادامه بهترین روش تمیز کردن هود صنعتی را بررسی می‌کنیم تا به وسیله آن از خطر آتش‌سوزی به دلیل گرفتگی هود جلوگیری کنید.

استفاده از مواد شیمیایی چربی‌زدا

اولین روش تمیز کردن هود صنعتی نیاز به استفاده از مواد شیمیایی چربی‌زدا برای شل کردن چربی‌ها در اجزای هود دارد. مواد شیمیایی اغلب تحت فشار یا به‌وسیله یک بطری روی سطح اسپری می‌شوند. سپس بعد از چند دقیقه که مواد شیمیایی چربی‌ها را تجزیه کردند، سطح هود را با استفاده از آب داغ تمیز می‌کنیم.

استفاده از آب گرم برای شستشوی تحت فشار

در حالی که بسیاری از محصولات شیمیایی موجود برای تمیز کردن هودها برای استفاده در آشپزخانه صنعتی بی‌خطر هستند، برخی از افراد ممکن است ترجیح دهند تا بدون استفاده از مواد شیمیایی به تمیز کردن هود صنعتی بپردازند. در این شرایط، شستشو با فشار آب گرم راه‌حل مناسبی است.

با شستشوی فشاری، هود و فن با استفاده از نازل‌های فشار قوی آب گرم تمیز می شوند. این یک روش بسیار موثر برای تمیز کردن قطعات هود است. با این حال، استفاده از مواد شیمیایی چربی‌زدا همچنان در مناطقی که نازل پوشش نمی‌دهد نیز توصیه می شود، زیرا آب داغ ممکن است تجمع چربی را در این مناطق افزایش دهد.

پولیش هود و قطعات آن

در بررسی روش های تمیز کردن هود صنعتی آشپزخانه، پس از اتمام فرآیند تمیز کردن، ممکن است برای کمک به حفظ ظاهری تمیز، هود را جلا دهید. بدون شک هود صنعتی صیقلی تمیزتر به نظر می‌رسد و آشپزخانه شما را زیباتر می‌کند. همچنین به تمیز نگه داشتن تجهیزات کمک می‌کند.


بیشتر بخوانید: روش های افزایش درآمد قنادی و کافه نان 

روش‌های افزایش درآمد قنادی و کافه نان


تمیز کردن دستی هود صنعتی

یکی دیگر از روش‌های پاکسازی هود صنعتی، شست‌و‌شوی دستی است. این امر مستلزم آن است که کارکنان با برداشتن و تمیز کردن دستی هر جزء از هود صنعتی، نظافت لازم را انجام دهند. اولین مرحله در این روش، جدا کردن سیستم استخراج است. باید اجزایی که به برق وصل هستند را جدا کنید. سپس باید تمام قسمت‌ها و فیلترها را از سیستم استخراج خارج کنید. این اجزا باید در یک محلول تمیز کننده خیس شوند تا به از بین بردن چربی کمک کند. در حالی که این اقلام در حال خیس شدن هستند، می توانید قسمت استخراج‌کننده هود را با استفاده از یک محلول چربی‌زدا و یک پارچه نرم تمیز کنید.

برای تمیز کردن هود صنعتی، کارکنان باید قسمت داخلی و خارجی هود را به همراه پره‌های فن تمیز کنند. البته این یک فرآیند طولانی است و کارکنان آشپزخانه شما ممکن است زمان کافی برای این روش تمیز کردن را نداشته باشند.

تمیز کردن هود صنعتی

استخدام تکنسین نظافتی با تجربه

در بحث بهترین روش تمیز کردن هود صنعتی علاوه بر روش‌های تمیز کردن مورد بحث، می‌توانید یک شرکت نظافتی را برای پاکسازی هود صنعتی خود استخدام کنید. زیرا تکنسین‌های باتجربه اطمینان حاصل می‌کنند که تجهیزات و مجاری هود به طور کامل تمیز شده و عاری از رسوب یا چربی هستند. استخدام یک شرکت نظافتی به آشپزخانه‌ها این امکان را می‌دهد که از کارآمدترین روش‌های نظافت استفاده کنند و مقررات مربوط به ایمنی آشپزخانه را رعایت کنند. این نظافت با توجه به اندازه آشپزخانه و میزان استفاده از هود باید به طور مرتب انجام شود.

جمع بندی

در این مقاله روش های تمیز کردن هود صنعتی آشپزخانه ارائه شده است. ما در مورد اهمیت تمیز کردن هود صنعتی صحبت کردیم و بهترین راه‌ها مانند تمیز کردن فیلترها و تمیز کردن جز به جز با محصولات تخصصی را بررسی کردیم. بدون شک پیروی از این مراحل تضمین می‌کند که هود شما برای مدتی طولانی تمیز و کارآمد خواهد ماند. همچنین برای کسب اطلاع از هود صنعتی بدون دودکش این مقاله را مطالعه بفرمائید.

بیک صنعت، همراه در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکارهای صنعت غذایی

مجموعه بیک صنعت یکی از برترین و موفق‌ترین مجموعه‌های کشور در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکارهای صنعت غذایی است. این مجموعه تیمی متشکل از متخصصان حوزه صنعت غذایی بوده و آمادگی ارائه هرگونه خدمات راه‌اندازی اعم از تدوین بیزینس پلن، برآورد مالی، خرید تجهیزات و … را دارد. سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان محترم، برای کسب‌ اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می‌توانند با کارشناسان مجموعه بیک صنعت تماس حاصل نمایند.

 

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *