نکات مهم در خرید سینک ظرفشویی صنعتی
مقاله ها

نکات مهم در خرید سینک ظرفشویی صنعتی

وقتی صحبت از خرید سینک صنعتی برای رستوران می‌شود، چند نکته مهم وجود دارد که باید بررسی شود. در این پست به تمام نکات مهم در خرید سینک ظرفشویی صنعتی و انواع آنها اشاره خواهیم کرد و شما را برای خرید بهترین سینک ظرفشویی صنعتی راهنمایی می‌کنیم.

فهرست محتوا

سینک ظرفشویی صنعتی

انواع سینک ظرفشویی

قبل از پرداختن به راهنمای خرید سینک ظرفشویی صنعتی، باید از انواع مدل‌های سینک ظرفشویی صنعتی اطلاع پیدا کنید. در ادامه انواع سینک ظرفشویی را بر اساس نوع، کاربرد و ظرفیت آن معرفی خواهیم کرد.

انواع سینک ظرفشویی صنعتی از نظر ظاهری

خرید سینک ظرفشویی صنعتیانواع سینک ظرفشویی از نظر ظاهری به صورت لگن کاسه‌ای و لگن مربعی هستند.

لگن کاسه‌ای

این مدل سینک برای شستشوی سریع غذا‌های به‌جا‌ مانده در ظروف غذایی کاربرد دارد. سینک کاسه‌ای که با نام Disposal Sink شناخته می‌شود، به کمک شکل شیب‌دار و نازل‌های آب تعبیه شده در کناره‌های سینک و مجرای بزرگ سیفون، به راحتی موادغذایی را تخلیه می‌کند. این سینک‌ها معمولا با یک درپوش مسطح ارائه می‌شوند که در صورت عدم استفاده، می‌توان روی کاسه قرار داد.

مشاوره تلفنیلگن مربعی

یکی از نکات مهم در خرید سینک ظرفشویی صنعتی آشنایی با تعداد لگن‌های سینک است. در واقع شما باید تعداد لگن‌های سینک ظرفشویی صنعتی خود را بنا به کاربرد و نیازی که دارید تهیه کنید، در ادامه با این موارد آشنا می‌شوید.

  • تک لگن: سینک های تک لگن برای شستن محصولات‌ غذایی، تخلیه آبکش‌ها، پُرکردن دیگ‌ها و سایر کارهای آماده‌سازی غذا استفاده می‌شود. این سینک‌ها همچنین می‌توانند برای خیس کردن ظروف و سایر کارهای نظافتی استفاده شوند، اما فقط در زمانی که برای تهیه غذا استفاده نمی‌شوند.
  • دو لگن: سینک‌های صنعتی دو لگن برای طیف گسترده‌ای از کاربردهای تجاری مفیدند. با دو محفظه مجزا، یکی پر از آب گرم صابون و دیگری با آب شست‌و‌شوی تمیز، می‌توانند به فرآیند تمیزکاری سرعت بالایی ببخشند. اگر رستوران شلوغی ندارید، سینک‌های صنعتی دو لگنه به راحتی نیاز‌های شما را برآورده می‌کنند.
  • سه لگن: در بررسی نکات مهم انتخاب سینک ظرفشویی صنعتی، باید گفت که سینک ظرفشویی صنعتی سه لگن در آشپزخانه‌های بزرگ یک التزام است. یک لگن را می‌توان از آبگرم پُر کرد و به ضدعفونی کردن ظروف پرداخت، همچنین با محفظه‌های دیگر می‌توان آبکشی و تکمیل شست‌و‌شو را انجام داد. اکثر دپارتمان‌های بهداشتی، هر رستورانی را حتی اگر مجهز به ماشین ظرفشویی تجاری باشند، ملزم می‌کنند که یک سینک سه لگن داشته باشند، تا در صورت خراب شدن ماشین ظرفشویی، یک روش پشتیبان در دسترس باشد.
  • چهار لگن: سینک ظرفشویی صنعتی چهار لگن برای آشپزخانه‌های صنعتی بزرگ که به صورت حرفه‌ای و تمام‌وقت به پخت‌و‌پز می‌پردازند یک راه‌حل عالی است. سینک‌های ظرفشویی چهار لگن قیمت بالاتری نسبت به مدل‌های کوچکتر دارند، ولی با وجود فضای بیشتر باعث بهره‌وری در زمان می‌شود.

انواع سینک ظرفشویی از نظر کاربرد

انواع سینک ظرفشویی از نظر کاربرد به سینک مناسب آشپزخانه صنعتی، آشپزخانه خانگی، کارگاه قنادی و نانوایی و سینک مناسب کافی‌شاپ دسته‌بندی می‌شود.

سینک ظرفشویی آشپزخانه صنعتی

این سینک دارای تمامی ویژگی‌های لازم برای یک آشپزخانه صنعتی است. ساختار فولاد ضد زنگ عمر طولانی را برای این محصول تضمین می‌کند، در حالی که لگن عمیق آن باعث تسهیل در شست‌و‌شوی حجم بالا می‌شود. این سینک‌ها معمولا در کنار ماشین ظرفشویی نصب می‌شوند و با طراحی مستحکم، ظاهر شیک و پوشش ضد‌زنگ، بهترین انتخاب برای آشپزخانه‌های صنعتی است. همچنین اگرقصد راه اندازی رستوران کوچک و تجهیز کردن رستوران خود را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در ارتباط باشید.

سینک ظرفشویی آشپزخانه خانگی

سینک ظرفشویی آشپزخانه خانگی برای آبکشی غذاهای پخت شده و شست‌و‌شوی ظروف در خانه‌ها بسیار مناسب است. سینک ظرفشویی آشپزخانه خانگی دارای ابعاد کوچکتری نسبت به سینک ظرفشویی آشپزخانه صنعتی است و با مواد بادوام، فولاد ضدزنگ و طراحی ساده برای استفاده روزمره بسیار عالی است.

سینک ظرفشویی کارگاه قنادی و نانوایی

این مدل از سینک ظرفشویی برای پاسخگویی به نیازهای سرآشپزها، نانوایان و شیرینی سازهای حرفه ای طراحی شده است. سینک ظرفشویی مناسب کارگاه قنادی و نانوایی مجهز به شیر شاور است و با ساختار ضد زنگ و فشار آب قابل تنظیم، ابزاری ایده آل برای تمیز کردن و نگهداری ظروف و سطوح است. شیر شاور موجود در این نوع سینک‌ها باعث افزایش سرعت در شستشوی مواد چسبنده قنادی و نانوایی می‌شود.

سینک ظرفشویی کافی شاپ

سینک کافی شاپ، برای نصب در زیر کانتر کافه‌ها ایده‌آل است. این سینک جمع‌و‌جورعلاوه بر اینکه با لگن عمیق خود باعث شستشوی راحت لیوان‌ها می‌شود و همچنین برای تخلیه نوشیدنی‌ها به کار می‌رود، برای شستن دست‌ها هم مناسب است. این سینک‌ها با ارتفاع کمی ساخته می‌شوند تا به راحتی در زیر کانتر کافه‌ها جای بگیرند و چند قابلیت اضافی نسبت به سینک‌های معمول دارند. بیشتر آنها یک قفسه یخی عایق‌بندی شده و مکان‌هایی برای نگهداری لیوان‌ها، بطری‌ها و… دارند.


بیشتر بخوانید: محاسبه کارایی هود آشپزخانه

انواع سینک ظرفشویی صنعتی از نظر ظرفیت

انواع سینک ظرفشویی از نظر ظرفیت به صورت لگن‌دار و به صورت تانک یا وان شستشو هستند.

به‌صورت لگن

تمامی سینک‌های ظرفشویی معمول به صورت لگن‌دار هستند که در ابعاد مختلف و تعداد لگن‌های متفاوت، برای کاربری‌های گوناگون ساخته و پرداخته می‌شوند. اگر ظرفیت شست‌و‌شو پایین باشد، سینک‌های ظرفشویی لگن‌دار بهترین انتخاب هستند.

به‌صورت تانک یا وان شستشو

برای رستوران‌های بزرگ و بیمارستان‌ها و سازمان‌هایی که به حجم بزرگی از ظرفشویی برای شست‌و‌شوی ظروف و باقیمانده غذاها نیاز دارند، ظرفشویی با وان شستشو گزینه‌ای عالی است. این مدل با تانک یا وان گودی که دارند حجم زیادی از ظروف را در خود جای می‌دهند و به دو صورت ثابت و متحرک ساخته می‌شوند. مدل ثابت با پایه ثابت است و مدل متحرک با پایه چرخ‌دار به بازار عرضه می‌شود.

نکات مهم در خرید سینک ظرفشویی صنعتی

حال که با انواع مدل‌ها و کاربردهای سینک ظرفشویی آشنا شدید، بهتر است به نکات مهم انتخاب سینک ظرفشویی صنعتی اشاره کنیم.

سایز و اندازه سینک ظرفشویی صنعتی

در بررسی نکات مهم در خرید سینک ظرفشویی صنعتی باید بدانید که اندازه سینک مورد نیاز شما به فضای رستوران و نوع غذایی که تهیه می کنید بستگی دارد. به طور کلی، هر چه سینک بزرگتر باشد، عملکرد آن بیشتر خواهد بود. به عنوان مثال، اگر قصد دارید مقادیر زیادی غذا را به طور همزمان تهیه کنید، ممکن است به یک سینک صنعتی بزرگتر نیاز داشته باشید. از طرف دیگر، اگر فقط یک آشپزخانه کوچک دارید، ممکن است بخواهید سینک کوچکتری را برای حفظ سایر فضاها انتخاب کنید.

هنگام خرید سینک، باید منطقه‌ای را که قصد نصب آن را دارید اندازه بگیرید و مطمئن شوید که به اندازه کافی بزرگ است که سینک مورد نظر شما را در خود جای دهد. اگر قصد دارید از قابلمه‌ها یا تابه‌های با اندازه‌های مختلف استفاده کنید، مطمئن شوید که اندازه لگن سینک برای آنها مناسب است. در ضمن به فضایی که در اطراف سینک برای سهولت استفاده نیاز دارید فکر کنید.

جنس سینک ظرفشویی صنعتی

در زمینه نکات مهم در خرید سینک ظرفشویی صنعتی، وقتی نوبت به انتخاب جنس سینک می‌رسد، یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها فولاد ضدزنگ است. این فلز فوق‌العاده بادوام است و می‌تواند در طول زمان در برابر سایش و آسیب‌های مختلف مقاومت کند. فولاد ضدزنگ همچنین در برابر خراش مقاوم است، بنابراین برای مدتی طولانی نو به نظر می‌رسد.

چندین درجه مختلف از فولاد ضدزنگ وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. هرچه درجه بالاتر باشد، سینک مستحکم‌تر خواهد بود. به عنوان مثال، فولاد ضدزنگ درجه ۳۰۴ نسبت به انواع دیگر در برابر خوردگی مقاوم‌تر است و فولاد ضدزنگ درجه ۳۱۶ از استحکام خاصی برخوردار است و قابلیت جوشکاری فوق العاده ای دارد. در نهایت باید نوع پرداختی که می‌خواهید روی سینک خود داشته باشید را نیز در نظر بگیرید. یک روکش برس‌خورده برای پنهان کردن خراش‌ها و اثر انگشت بسیار عالی است، در حالی که پرداخت صیقلی به سینک شما ظاهری براق تر می‌دهد.

نکات مهم در خرید سینک ظرفشویی صنعتی

امکانات جانبی را در نظر بگیرید

هنگام خرید سینک آشپزخانه صنعتی، لوازم جانبی متعددی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. این لوازم جانبی شامل شیر شاور، چربی‌گیر، شیرآلات، زهکشی و صافی می باشد. شیرآلات برای هر سینک آشپزخانه صنعتی ضروری است، زیرا امکان جریان آسان و راحت آب را فراهم می‌کند. زهکشی‌ها برای دفع ضایعات غذا مهم هستند، در حالی که صافی‌ها برای جلوگیری از ورود قطعات بزرگ غذا به داخل سینک و مسدود شدن مجرای فاضلاب ضروری هستند. علاوه بر این، لوازم جانبی تخصصی متعددی مانند قفسه‌های ظرفشویی و دستگاه‌های مایع‌ریز وجود دارد که می‌توانند باعث افزایش سهولت کاربر شوند.


کاربرد سینک ظرفشویی در کترینگ ها

قیمت سینک ظرفشویی و گارانتی سازنده

یکی دیگر از نکات مهم در خرید سینک ظرفشویی صنعتی مبلغ پرداختی است. قیمت و گارانتی را همواره در نظر بگیرید. قیمت سینک ظرفشویی صنعتی به برند، نوع، اندازه، جنس و لوازم جانبی آن بستگی دارد. مطمئن شوید که قیمت‌های سازندگان مختلف را با هم مقایسه می‌کنید تا بهترین ارزش را به دست آورید. همچنین مهم است که در مورد گارانتی ارائه شده پرس‌و‌جو کنید. یک تامین‌کننده معتبر، گارانتی قابل‌اعتماد و خدمات با کیفیتی را به مشتریان ارائه می‌دهد.

نتیجه‌گیری

هنگام انتخاب سینک رستوران صنعتی مناسب برای کسب و کار خود، باید چند نکته مهم را در نظر بگیرید که ما در این راهنمای خرید سینک ظرفشویی صنعتی  به تمام آن‌ها اشاره کردیم. همچنین علاوه بر نکات مهم در خرید سینک ظرفشویی صنعتی، به انواع سینک ظرفشویی که در آشپزخانه‌های صنعتی بیشتر دیده می‌شوند پرداختیم.

بیک صنعت، همراه در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکارهای صنعت غذایی

مجموعه بیک صنعت ، یکی از بهترین مجموعه‌های کشور است که در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکارهای صنعت غذایی فعالیت می‌کند. این مجموعه با 3 دهه تجربه گرانبها در راه‌اندازی کسب‌وکارهایی چون فست‌‎فود، کافه قنادی، کافه نان، رستوران و … آماده ارائه تمامی خدمات راه‌اندازی اعم از تدوین بیزینس پلن، برآورد هزینه، خرید تجهیزات و … است. سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان محترم، برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان، می‌توانند با کارشناسان مجموعه بیک صنعت تماس حاصل نمایند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *