بستنی ایتالیایی چیست
سایر مطالب, کافی شاپ, مقاله ها

بستنی ایتالیایی جلاتو چیست؟

این روزها واژه بستنی ایتالیایی جلاتو را زیاد می شنویم یا می خوانیم. اما به راستی جلاتو (Gelato) چیست و آیا تفاوتی با بستنی های صنعتی (Ice Cream) دارد یا خیر؟
ژلاتو در زبان ایتالیایی به معنی بستنی است. در حقیقت به نوع خاصی از بستنی گفته می شود که دارای شاخصه ها و استانداردهایی متفاوت از بستنی صنعتی اشاره دارد.
در تولید جلاتو از قند و چربی کمتری نسبت به بستنی صنعتی استفاده می شود. با توجه به اینکه کالری بستنی از قند و چربی موجود در آن حاصل می شود، ژلاتو کالری کمتری نسبت به بستنی دارد و دارای بافت نرم و کِرِمی تری نسبت به بستنی می باشد. همچنین در دمای بالاتری نسبت به بستنی سِرو می شود. (بستنی 20-، جلاتو 14-)

بستنی ایتالیایی جلاتو

مزایای جلاتو یا ژلاتو نسبت به بستنی

  • جلاتو دارای هوای کمتری نسبت به بستنی است، که همین امر موجب انتقال مزه بیشتر خواهد شد. به عبارت دیگر مزه مورد نظر خود را بیشتر حس خواهید کرد.
  • نکته بسیار مهم در تولید جلاتوی سالم و بی نقص، عدم استفاده از رنگ و اسانس و مواد نگهدارنده مصنوعی و مضر می باشد.
  • بستنی های صنعتی دارای مواد نگهدارنده و مصنوعی هستند و تا ماهها پس از تولید، نگهداری می شوند. ولی ژلاتو با مواد اولیه تازه و به مقدار کافی با توجه به حجم فروش، به صورت روزانه تولید و در اختیار مشتری قرار می گیرد.

یکی از مکان هایی که می‌توان در آن بستنی فروشی پر فروشی داشته باشید، فودکورت ها هستند. ما در بیک با استفاده تیم متخصص برای راه اندازی فود کورت به بیزینس شما می‌توانیم کمک کنیم تا شروع راحتی داشته باشید.

سوربتو

در نوع میوه ای جلاتو سوربتو (Sorbetto) از شیر و مواد لبنی استفاده نمی شود. بنابراین کسانی که به شیر و لبنیات حساسیت دارند یا گیاهخوار هستند و یا بستنی کم کالری تری می خواهند، بدون نگرانی می توانند از خوردن سوربتو لذت ببرند.
سوربتو از میوه، آب و مجموعه ای از شکرها تهیه می شود.  همین موضوع باعث انتقال مزه بسیار قوی – حس خوردن خود میوه – و ایجاد رنگ طبیعی در آن بدون نیاز به رنگ و اسانس و مواد نگهدارنده مصنوعی می شود.

مشاوره تلفنی

تفاوت های اساسی جلاتو

تمامی تفاوت های ذکر شده سبب تولید محصولی به مراتب با کیفیت تر از بستنی صنعتی خواهد شد. با توجه به استفاده از مواد اولیه طبیعی و عدم استفاده از رنگ و اسانس و مواد مصنوعی، باعث جلب توجه و رضایت مصرف کننده به عنوان محصولی سالم (به اصطلاح سبک) و با ارزش غذایی بالاتر خواهد شد. تهیه ژلاتو نیازمند رعایت دقیق استاندارد و فرمولاسیون صحیح برای دستیابی به محصولی با بافت و مزه قابل قبول می باشد.
آیا تمایل به یادگیری دوره های حضوری آموزش بستنی ایتالیایی جلاتو از پایه تا متوسط را دارید؟ شما می توانید با ثبت نام در آموزشگاه حرفه ای و تخصصی بیک آکادمی که زیر نظر شرکت بیک صنعت فعالیت میکند، در این دوره ها شرکت کنید.
راه اندازی صفر تا صد واحدهای تولید و عرضه ی بستنی ایتالیایی توسط شركت بیك صنعت اجرا می گردد. این خدمات شامل طراحی و ارائه نقشه چیدمان تجهیز و آموزش تولید این محصول بطور كامل می باشد.
5/5 (1 Review)

3 thoughts on “بستنی ایتالیایی جلاتو چیست؟

  1. ممنون از مقاله خوبتون
    بستنی جلاتو واقعا یکی از خوشمزه ترین دسرهای دنیاسب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *