سایر مطالب, مقاله ها

تحلیل درآمد سوپرمارکت + سود سوپرمارکت چند درصد است؟

درآمد سوپرمارکت چقدره؟

سوپرمارکت یکی از مغازه‌­هایی است که در هر کوچه و خیابانی باید باشد تا مایحتاج زندگی روزمره افراد آن محل را تامین کند. از آنجا که اقلام متنوعی در یک سوپر­­مارکت ارائه می­شوند و این اقلام جزء ضروریات زندگی مردم هستند، افرادی که به دنبال ایجاد کسب و کار جدید هستند برایشان سوال می­شود که درآمد حاصل از سوپرمارکت چقدر است و آیا می‌توان به‌عنوان یک شغل مغازه سوپری داشت؟ در این مقاله به معرفی پیشینه نام مغازه سوپرمارکت و بررسی درآمد و سود سوپر مارکت همچنین به پاسخ درآمد سوپرمارکت چقدره می‌پردازیم.

مشاوره تلفنی

فهرست محتوا

سوپرمارکت به چه نوع فروشگاهی گفته می‌شود؟

عوامل مؤثر بر انتخاب سوپرمارکت توسط مشتریان

موقعیت مکانی سوپرمارکت

شیک بودن مغازه

تنوع اجناس

تنوع برند

ساعت کاری منعطف

فروش اینترنتی و ارسال اجناس

درآمد سوپرمارکت

بیک صنعت

سوپرمارکت به چه نوع فروشگاهی گفته می‌شود؟

سوپرمارکت یک کلمه انگلیسی به معنای فروشگاه بزرگی است که در آن انواع مواد غذایی، لوازم شوینده، لوازم بهداشتی، نوشت­افزار و دیگر اقلام مورد نیاز روزمره ارائه می شوند. در گذشته به این مغازه­ها بقالی گفته می‌شد. مغازه سوپرمارکت مغازه­ای با سایز متوسط است که تقریباً در آن همه نوع اقلام مایحتاج روزانه یافت می­شود. اگر این مغازه خیلی بزرگ باشد، به آن هایپرمارکت می­گویند.

درآمد سوپر مارکت

عوامل مؤثر بر انتخاب سوپرمارکت توسط مشتریان

در هر خیابان می‌توان دست‌کم دو سوپرمارکت متفاوت را یافت که هر کدام مشتریان مخصوص به خود را دارند و به نظر می­­رسد هر دوی آن‌ها دارای فروش کافی نیز هستند. چه عواملی باعث می­شود که مشتریان، خرید از یک سوپرمارکت را بر خرید از دیگری ترجیح دهند و یا بخشی از مایحتاج خود را از یک سوپرمارکت و مابقی را از مغازه دیگر تهیه کنند؟ فروش بالاتر باعث سود بیشتر از درآمد سوپری می­شود؛ بنابراین در این قسمت به برخی از عوامل تأثیرگذار در افزایش فروش سوپرمارکت اشاره خواهیم کرد.

موقعیت مکانی سوپرمارکت در سود سوپر مارکت

اولین عامل موثر در افزایش فروش و سود سوپر مارکت، موقعیت مکانی مناسب مغازه است. این مغازه­ها باید در تیررس دید افراد باشند تا علاوه بر مشتری­های محله، مشتری‌های رهگذر نیز بتوانند مغازه را دیده و از آن خرید کنند.

شیک بودن مغازه

پس از واردشدن مشتری به سوپر مارکت، در اولین نگاه نظم قفسه­ها، چیدمان زیبای آن‌ها و دسترسی راحت به اقلام موردنیاز او، در انتخاب این مغازه برای خرید همیشگی بسیار موثر است. در مغازه­های سوپرمارکت باید ترجیحاً از یخچال­های ایستاده با چیدمان زیبا برای قراردادن انواع نوشیدنی استفاده شود. یخچال محصولات لبنیات نیز باید زیبا و منظم باشد. دیگر اقلام مانند بستنی نیاز به داشتن یخچال بستنی با چینش مرتب و چشمگیر انواع بستنی دارد.


در سوپرمارکت تقریباً تمام اقلام موردنیاز زندگی روزمره یافت می­شود. عوامل گوناگونی از جمله موقعیت مغازه و ظاهر و چیدمان شیک اجناس در افزایش فروش و درآمد مغازه موثر هستند.


تاثیر تنوع اجناس در درامد سوپر مارکت

تنوع محصولات از عوامل بسیار مهم در بالابردن درآمد سوپر مارکت است. اگر شخصی برای خرید یک نوع جنس به مغازه مراجعه کند و سپس با تنوع محصولات مواجه شود ناخودآگاه دستش را به سمت قفسه­های مختلف برده و دیگر اجناس را نیز برای خرید انتخاب می‌کند. بهتر است از هر نوع محصولی چند مدل و برند در یک مغازه موجود باشد تا مشتریان بتوانند برند موردنظر خود را انتخاب کنند و یا تنوع انتخاب از نظر قیمت را داشته باشند.

از طرف دیگر، به دلیل زندگی در دنیای مدرن و پرشتاب امروزی، تقاضا برای انواع محصولات مانند صیفی­جات و سبزیجات به‌صورت آماده افزایش‌یافته است. بهتر است بخشی از مغازه خود را تبدیل به فرش مارکت کنید و محصولاتی مانند سبزیجات تازه را به‌صورت آماده، در آن بخش ارائه کنید.

مورد دیگر در تنوع اجناس مغازه، تامین انواع نان مانند نان معمولی، نان ساندویچ، نان برشته و نان همبرگر است که امکان تهیه این نوع اقلام را برای خریدار فراهم می‌کند.

تنوع برند برای افزایش درامد سوپر مارکت

برای افزایش مشتریان در نتیجه افزایش درامد سوپر مارکت طرفدار هر برند از محصولات مختلف، پیشنهاد می‌­شود چند برند مطرح از انواع ماکارونی به‌صورت نودل و انواع پاستا، با برندهای زرماکارون، مانا، تک، رشد و دیگر برندهای مطرح را در وزن­های مختلف در مغازه خود داشته باشید تا مشتریان با هر سلیقه­ای بتوانند محصول مورد نظر خود را تهیه کنند.

یا در تامین رب گوجه، انواع برندهایی مانند تبرک، رضا، چین چین و دیگر برندهای معتبر را در سایزهای کوچک و بزرگ برای گستردگی انتخاب مشتریان خود در مغازه داشته باشید تا مشتریان فقط از مغازه شما خرید کنند.

ساعت کاری منعطف

ساعات کاری یک مغازه سوپرمارکت باید بسیار منعطف باشد. برخی از سوپرمارکت­ها با کارکردن به­صورت شیفتی، ۷ روز هفته را ۲۴ساعته باز هستند که مانند فرهنگ غربی با این نماد مشخص می­شوند: “۲۴-۷” این کار باعث افزایش مشتریان و افزایش درآمد و سود آن مغازه می­شود، چرا که همیشه برای خرید محصولات موردنظر مشتریان در دسترس هستند؛ بنابراین اگر به فکر افتتاح مغازه سوپرمارکت هستید باید بدانید که ساعات کاری­تان طولانی خواهد بود.

فروش اینترنتی و ارسال اجناس

در چند دهه اخیر به دلیل دسترسی آسان به سوپرمارکت­ها از طریق اینترنت و امکان صرفه­جویی در وقت، مشتریان ترجیح می­دهند از طریق تماس تلفنی و یا انتخاب محصولات به­صورت اینترنتی و در اپلیکیشن­ها، محصولات خود را به­راحتی در منزل تحویل بگیرند. سوپرمارکت­هایی که امکان فروش تلفنی یا اینترنتی و ارسال اجناس به محل مشتری را فراهم کرده‌اند، فروش بالاتر و حاشیه سود بیشتری را خواهند داشت.


بیشتر بخوانید

اگزاست فن صنعتی چیست؟ راهنمای خرید اگزاست فن برای آشپزخانه صنعتی


درآمد سوپرمارکت

با بررسی عوامل تاثیر­گذار بر درامد سوپر مارکت می­توان گفت که اگر تمام تلاش خود را برای فراهم‌کردن اجناس موردنیاز مشتریان بکنیم و از راه­های ترغیب آن‌ها به خرید؛ مانند پیشنهادهای تخفیف متفاوت استفاده کنیم، خواهیم توانست حاشیه سود خود را بالاتر ببریم. در این حالت می­توان علاوه بر صرف هزینه برای پرداخت هزینه­های جانبی مانند اجاره مغازه، حقوق کارکنان، هزینه­های احتمالی تعمیر وسایلی مانند یخچال و کولر، سود نسبتاً خوبی را نیز داشته باشیم.

سوپرمارکت فروشگاهی برای تهیه کلیه اقلام موردنیاز روزانه است. افتتاح سوپرمارکت می­تواند درآمد نسبتا مناسبی داشته باشد اگر موارد موثر در افزایش درآمد به­خوبی رعایت شوند.

بیک صنعت

در این مقاله با عوامل تاثیرگذار بر سود سوپرمارکت و نکاتی در مورد افزایش فروش آشنا شدیم. اگر قصد راه‌اندازی یک مغازه سوپرمارکت را دارید می­توانید به طور رایگان از مشاوره با کارشناسان بیک صنعت بهره‌مند شوید. پس از اخذ تصمیم به افتتاح مغازه سوپرمارکت، برای تهیه تجهیزات موردنیاز این کسب‌وکار از قبیل انواع یخچال­های صنعتی، کافی است تنها از طریق تماس تلفنی با مجموعه بیک صنعت سفارش خود را ثبت کنید و یخچال و تجهیزات موردنظر را در محل خود تحویل بگیرید. برای آشنایی با قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی در مجموعه بیک صنعت و آغاز کسب‌وکاری جدید در زمینه سوپرمارکت همین امروز تماس بگیرید.

0/5 (0 Reviews)

1 thoughts on “تحلیل درآمد سوپرمارکت + سود سوپرمارکت چند درصد است؟

  1. علی گفت:

    سلام من قصد راه اندازی سوپر مارکت دارم میخوام بدونم سود سوپرمارکت چند درصد است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *