راه اندازی نانوایی فانتزی
مقاله ها, نانوایی

آموزش راه اندازی نانوایی فانتزی و تجهیزات نان فانتزی

آموزش راه اندازی نانوایی فانتزی

اگر قصد راه اندازی نانوایی یا راه اندازی نان فانتزی یا خرید دستگاه و تجهیزات نانوایی فانتزی را دارید، این مقاله راهنمای گام به گامی را که تمام آنچه شما باید بدانید برای شروع کار در اختیارتان قرار می دهد.

نانوایی ها یک نوع محبوب از کسب و کارهای ارائه دهنده خدمات مواد غذایی هستند و به شما امکان می دهند خلاقیت آشپزی خود را ضمن ارائه یک خدمت بی نظیر به مخاطبان هدف خود نشان دهید.

علاوه بر این، افراد با پیشینه غیر آشپزی می توانند با باز کردن یک نانوایی خانگی به راحتی وارد این صنعت شوند.

ما شما را از روند راه اندازی کافه نان تا انتخاب تجهیزات مناسب، مطلع خواهیم کرد.

راه اندازی نانوایی باگت

انواع نانوایی

قبل از شروع برنامه ریزی و ساماندهی، باید از نوع مشتریانی را که دارید آگاهی کامل داشته باشید.

دو نوع نانوایی اصلی وجود دارد: خرده فروشی و عمده فروشی.

اگرچه ممکن است این دو محصولات مشابهی را تولید کنند، اما نیازها و مشتریان متفاوتی دارند.

یکی از راه های کسب درآمد آسوده و مطمئن راه اندازی سوپر مارکت است. شما با استفاده از تیم متخصص ما می‌توانید کسب و کار مورد نظر خود را با امکانات عالی راه اندازی کنید.

نانوایی خرده فروشی

نانوایی های خرده فروشی، نان های پخته شده را به طور مستقیم به مشتریان می فروشند. بسیاری از آنها به صورت تخصصی در یک نوع کالای پخته شده فعالیت دارند. آنها همچنین به فضای جلو برای ارتباط با مشتری و فضای پشتی برای پخت نان احتیاج دارند. در ذیل به انواع آن اشاره میکنیم.کافه نان ترکیبی از نانوایی و کافه است که به طور معمول کالاهای پخته شده مانند نان، شیرینی، کلوچه و… را نیز به همراه قهوه و چای ارائه می دهند. کافه نان ها به طور معمول یک فضایی دارند که مشتریان می توانند در آنجا بنشینند و سفارش خود را میل کنند. تفاوت های اساسی نانوایی و کافه نان را می توانید در مقاله جذاب از نانوایی تا كافه نان بخوانید.

نانوایی های معمولی

نانوایی های معمولی یا خدمت دهنده دارای نمای جلویی هستند. به طور معمول فضای غذاخوری ندارند. در عوض، آنها یک پیشخوان دارند که مشتریان می توانند نان های تازه پخته شده را سفارش دهند تا به خانه بروند و میل کنند.

نانوایی های سیار

به جای استفاده از یک فروشگاه، آنها محصولات خود را از طریق یک وسیله نقلیه سیار به فروش می رسانند. به دلیل فضای کم، بسیاری از آنها در ماشین خود نان را پخت نمی کنند، در عوض تصمیم می گیرند محصولات خود را قبل از موعد تحویل در یک آشپزخانه یا نانوایی خانگی پخت کنند.

نانوایی های تخصصی

یک نانوایی ویژه به طور معمول روی یک نوع نان پخته شده مانند نان های بدون گلوتن تمرکز دارد. آنها محصولات به خصوصی را ارائه می دهند که مشتریان یا در جایی دیگر نمی توانند پیدا کنند و یا از محصولاتی که می توانند در دیگر نانوایی ها با تخصص کمتری تهیه کنند بهتر هستند.

راه اندازی نانوایی فانتزی

نانوایی های خانگی

این نوع نانوایی ها رواج بیشتری در بین عامه مردم دارند، به ویژه به این دلیل که برای شروع، نیازی به سرمایه اولیه یا تجربه آشپزی منحصر به فردی ندارید. آنها به طور معمول محصولات خود را بصورت آنلاین به بازار عرضه کرده و سپس از طریق پیک تحویل می دهند.

نانوایی عمده فروشی

به جای فروش محصولات خود به طور مستقیم به مشتریان، کالاهای پخته شده خود را به مشاغلی مانند فروشگاه های مواد غذایی، رستوران ها، کافی شاپ ها و کافه ها می فروشند.

از آنجا که نانوایی های عمده فروشی باید پاسخگوی نیاز مشتریان تجاری باشند، معمولاً از انواع خرده فروشی بزرگتر هستند. علاوه بر این، از آنجا که آنها ارتباط مستقیم با مشتری معمولی ندارند، نیازی به داشتن مکانی در نزدیکی مناطق مسکونی یا در یک منطقه با ترافیک بالا ندارند. اما، در عوض نیاز به تولید مقادیر بیشتری از نان های پخته شده دارند، بنابراین به فضای بیشتر و تجهیزات بیشتری برای پخت نان نیاز دارند و در نتیجه هزینه های بیشتری برای شروع آن در نظر گرفته می شود.

نحوه راه اندازی نانوایی

بعد از اینکه تصمیم گرفتید چه نوع نانوایی را می خواهید افتتاح کنید و چه نوع محصولاتی را می خواهید ارائه دهید می توانید وارد جزئیات شروع راه اندازی نانوایی شوید. ما فرایند افتتاح نانوایی را به مراحل ساده تقسیم کردیم که می توانید در طول راه به آنها مراجعه کرده و آگاهی کامل کسب کنید.

 

 1. راه اندازی نان فانتزییک برنامه تجاری بنویسید

اولین قدم، یک پلن یا برنامه کسب و کار می باشد.

برنامه کسب و کار بخشی جدایی ناپذیر برای شروع  است. زیرا مشخص می کند چه نوع شغلی را می خواهید راه اندازی کنید ، چگونه می توان آن را ساختار داد، چه نوع محصولاتی را می خواهید بفروشید، استراتژی های بازاریابی و پیش بینی های مالی.

 1. بدست آوردن سرمایه اولیه هنگام راه اندازی

هزینه های زیادی وجود دارد که باید آن را در نظر بگیرید، مانند اجاره یک فضای تجاری، گرفتن بیمه، پر کردن فضا با تجهیزات، استخدام و آموزش کارکنان و پرداخت هزینه های خدمات. در نتیجه، برای تأمین این هزینه ها باید مقدار قابل توجهی پول در دسترس داشته باشید. علاوه بر این، ممکن است چند ماه پس از افتتاح سودآوری شما طول بکشد، بنابراین برای تأمین هزینه چندین ماه پس از راه اندازی به پول نقد نیاز دارید.

مشاوره رایگان تلفنی

 1. اجاره یک فضای تجاری

پس از تأمین بودجه برای راه اندازی می توانید به دنبال یک فضای تجاری بگردید. نوع فضای تجاری مورد نیاز شما به نوع نانوایی که می خواهید افتتاح کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر در حال افتتاح نانوایی سیار هستید، باید وسیله نقلیه مناسبی را خریداری کنید و ممکن است بخواهید در یک آشپزخانه، آن را راه اندازی کنید.

از آنجا که نانوایی های عمده فروشی محصولات خود را به جای مشتری به مشاغل می فروشند، می توانند دورتر از مرکز شهر یا مناطق پرجمعیت واقع شوند. اما ، صرف نظر از نوع نانوایی که افتتاح می کنید، مواردی وجود دارد که می خواهید هنگام جستجوی فضای تجاری در نظر بگیرید:

 •  دسترسی جمعیتی
 •  نزدیکی با تهیه کنندگان مواد اولیه
 •  اندازه و فضای مورد نیاز
 • مقررات بهداشتی و منطقه ای
 • نرخ ایمنی

مکان کافه نان و نان فانتزی

4- مجوزهای لازم

قوانین خدمات مواد غذایی در سطح اتحادیه های نانوایی و پخت و پز تنظیم می شود و مجوزهایی وجود دارد که قبل از افتتاحیه، باید به آنها دست پیدا کنید. انواع مجوزهای مورد نیاز شما بسته به موقعیت مکانی شما متفاوت خواهد بود. بنابراین حتما قوانین و مقررات محلی خود را بررسی کنید تا ببینید قوانین خاصی در مورد تجارت جدید شما وجود دارد یا خیر.

5- طراحی یک چیدمان پس از تأمین مکان

شما می توانید برنامه ریزی لازم برای تجهیزات مورد نیاز خود و نحوه ساماندهی آشپزخانه را آغاز کنید. علاوه بر این، اگر نانوایی شما دارای فضای جلویی است، شما نیاز به طراحی نقشه کف دارید.

برای چیدمان فضای پشتی که مربوط به پخت نان است، روش های مختلفی وجود دارد که می توانید آشپزخانه و تجهیزات خود را سازماندهی کنید. اما ، چهار بخش وجود دارد که هر آشپزخانه شامل آنها خواهد بود: تمیز کردن، نگهداری، تهیه مواد اولیه و پخت و پز نان.

شما همچنین می بایست قبل از اتمام برنامه راه اندازی، فضای مورد نظر را اندازه گیری کرده و از داشتن فضای کافی برای همه تجهیزات لازم اطمینان حاصل کنید. طراحی و چیدمان قسمت جلویی کافه نان باعث می شود که مشتریان بتوانند فهرست نان های پخته شده و قیمت ها را به راحتی مرور کنند.

همچنین توجه داشته باشید که انتخاب ماشین‌آلات و دیگر لوازم و متعلقات، بر مبنای آیتم‌های:

 • انتخاب تنوع محصول
 • حجم ظرفیت روزانه
 • لوکیشن مستعد برای راه‌اندازی این نوع کاربری است.

در ادامه در بحث کارفرما این امکان وجود دارد که با سبک و سیاق نوع کاربری آشنایی کافی نداشته باشد، که لازمه آن این بوده که یک دانش نسبی (مقدماتی یا برحسب نیاز تخصصی) نسبت به نوع صنف انتخابی داشته باشد، تا در ادامه از کم‌و‌کیف کار (هزینه ها، پتانسیل فروش محصولات خاص و تصمیمات مقتضی) آگاه باشد و برای تیم پرسنل آموزش‌های خاص خود را تدارک ببیند.

همچنین اگر شما به دنیال راه اندازی کافه قنادی هستید توصیه میکنیم حتما این مطلب را هم مطالعه کنید: راه اندازی کافه قنادی

نتیجه‌گیری

راه‌اندازی یک نانوایی دقیق و تجهیزات نان فانتزی شامل ملاحظات متعددی است، از تصمیم‌گیری در مورد نوع مدل فروشگاه عرضه نان تا شناسایی جنبه‌های ضروری مورد نیاز برای راه‌اندازی فروشگاه نانوایی. در این مقاله آموزشی، ما به این جنبه‌ها پرداختیم و راهنمایی‌های روشنگر و جامعی را برای صاحبان نانوایی بالقوه ارائه کردیم. انتخاب یک مدل فروشگاهی مناسب زمینه را ایجاد می‌کند، اما آشنایی با عملیات و نگهداری تجهیزات نیز به همان اندازه ضروری است. توجه به جزئیات و تعهد به کیفیت بالای محصولات نانوایی نقش به‌سزایی در موفقیت فروشگاه خواهد داشت. به‌طور خلاصه، با برنامه‌ریزی مؤثر، درک نیاز‌های مشتری و ارائه کیفیت عالی، سرمایه‌گذاری نانوایی شما واقعاً موفق خواهد بود. بنابراین، در نظر گرفتن همه عوامل مورد بحث و انجام یک تلاش هماهنگ برای بهره‌وری عملیاتی می‌تواند راه را برای یک فروشگاه نانوایی فانتزی پر رونق هموار کند.

خرید لوازم تخصصی نانوایی صنعتی از مجموعه بیک صنعت

گروه بیک صنعت با بیش از ۳۰ سال تخصص، یک سازمان برتر در صنایع غذایی است که در ایجاد طیف وسیعی از مشاغل از جمله فروشگاه‌های فست فود، کافه‌های قنادی و رستوران‌ها تخصص دارد. خدمات جامع آن‌ها شامل توسعه طرح‌های تجاری، برآورد هزینه و تهیه تجهیزات است. سرمایه‌گذاران علاقه‌مند می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان گروه بیک صنعت تماس بگیرند.

برای مشاوره رایگان، همین حالا تماس بگیرید

021-44843298

 

نمونه‌ای از همکاری‌های مجموعه بیک صنعت

Bakesanat

4/5 (1 Review)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *