نکات مهم در خرید گریل
مقاله ها

نکات مهم در خرید گریل صنعتی

وقتی صحبت از آشپزخانه صنعتی می‌شود، یک گریل برای آشپزخانه بخشی ضروری از فرآیند آماده‌سازی است. خواه برای رستوران، تالارهای پذیرایی یا یک فست‌فود، انتخاب بهترین آن می‌تواند به افزایش کارایی آشپزی کمک کند. با این حال، مهم است که بدانید هنگام خرید باید به دنبال چه مواردی بگردید زیرا گریل‌های مختلف می‌توانند ویژگی‌ها، اندازه‌ها و قیمت‌های مختلفی داشته باشند. در این مقاله، نکات مهم خرید گریل ذغالی صنعتی که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت داشته باشد را بررسی خواهیم کرد.

مشاوره رایگان تلفنی

 

فهرست محتوا

انواع گریل

انواع دستگاه گریل 

گریل‌کردن یکی از لذت‌بخش‌ترین و بهترین روش‌ها برای پختن غذا است. در این زمینه انواع دستگاه گریل وجود دارند که برای انواع روش‌های گریل‌کردن ایده‌آل هستند. به عنوان مثال، گریل‌های ذغالی طعم دودی را به غذا اضافه می‌کنند. این گریل ها می‌توانند اشکال و اندازه‌های مختلفی داشته باشند. در مقابل گریل‌های گازی به راحتی کنترل دما و طعم پخت‌و‌پز را بدون نیاز به روشن‎کردن آتش ذغال ارائه می‌دهند. این گریل‌ها در اندازه‌های متفاوت ارائه می‌شوند و از تمامی آنها می توان برای پخت و گریل‌کردن غذا نیز استفاده کرد.

گریل‌های سرامیکی یکی دیگر از انواع دستگاه است و جزء لوکس‌ترین گزینه‌ها محسوب می‌شوند. این دستگاه به دلیل توانایی بالا در به دام انداختن و ذخیره گرما، عملکرد پخت‌و‌پز فوق العاده‌ای را ارائه می‌دهد. علاوه بر این دیواره‌های ضخیم گریل‌های سرامیکی صنعتی، امکان دستیابی به دمای ثابت را برای کباب‌کردن مستقیم و غیرمستقیم فراهم می‌کند.

گریل‌های برقی هم در طیف وسیعی از اشکال و اندازه‌ها ارائه می‌شوند و برای رستوران‌ها و آشپزخانه‌های صنعتی که به دنبال دردسرهای روشن‌کردن ذغال نیستند، ایده‌آل هستند.

انواع گریل‌ جدا از ابعاد و جنس بدنه آنها، در سه دسته زیر جای می‌گیرند:

  • گریل ذغالی
  • گریل تخت
  • گریل روغنی

راهنمای خرید دستگاه گریل 

خرید بهترین گریل صنعتی از بین مدل‌های مختلف بازار می‌تواند چالش برانگیز باشد. در ادامه راهنمای خرید دستگاه گریل صنعتی در انواع مدل‌ها را عنوان می‌کنیم.برای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی به وبسایت بیک صنعت سر بزنید و در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای خرید گریل صنعتی ذغالی

اگر به دنبال یک گریل غالی هستید، توجه به چند نکته مهم ضروری است. در ابتدا باید اندازه و ظرفیت گرمایی را بررسی کنید، تا مطمئن شوید که می‌تواند به اندازه تعداد افرادی که به آنها غذا می‌دهید، گوشت گریل‌شده تحویل دهد.

در بحث راهنمای خرید گریل، همچنین دسترسی آسان به مخزن ذغال‌ها و میزان سطح پوشش‌دهی از جمله مواردی است که باید در نظر داشته باشید.

به دنبال دوام باشید؛ فولاد ضدزنگ و چدن موادی عالی برای یک گریل هستند. در نهایت، دقت کنید که بهترین گریل دارای ویژگی‌هایی مانند سهولت در تمیز‌کردن رنده‌های پخت‌و‌پز و امکان تنظیم‌ ارتفاع پخت است. این ویژگی‌ها کنترل گرما و محافظت از سطح غذا را آسان می‌کند.

راهنمای خرید گریل برقی

هنگام خرید بهترین گریل برقی، مهم است که اندازه، نوع، منبع تغذیه و ویژگی‌های ایمنی را در نظر بگیرید. اندازه باید با توجه به مساحت آشپزخانه رستوران و حجم سفارشات تعیین شود. گریل‌ها با اندازه‌های مختلف، از نظر گرمایش در لول‌های مختلفی ارائه می‌شوند. گریل برقی در دو نوع گریل تماسی و غیر‌تماسی موجود است. گریل‌های تماسی دارای صفحات بالایی و پایینی هستند که می‌توانند از هر دو طرف غذا را بپزند، در حالی که گریل‌های غیر تماسی دارای یک سطح پخت مسطح هستند.

در بحث راهنمای خرید گریل برقی، دستگاه می‌تواند از برق AC تغذیه کند یا به صورت هیبریدی از برق و باتری استفاده کند. مزیت مدل دوم، ایجاد بستر گرمایی یکسان، برای کباب‌شدن یکنواخت فرآورده‌های غذایی است. ویژگی‌ بهترین گریل برقی عبارتند از: محافظت در برابر سوختگی، وجود چراغ هشدار‌دهنده روشن بودن دستگاه، کلید خاموش و روشن‌کردن دستگاه و دستگیره کنترل دما. این ویژگی‌ها کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که غذا در دمای مناسب پخته می‌شود و سطح کباب آسیب نمی‌بیند. با تحقیق و برنامه ریزی دقیق، گریل برقی مناسب می‌تواند به یک آشپزخانه صنعتی کمک کند تا غذای کبابی عالی را سرو کند.

نکات مهم در خرید گریل

راهنمای خرید گریل گازی

اگر به دنبال بهترین گریل گازی هستید، در اینجا چند نکته مهم وجود دارد که قبل از خرید باید در نظر داشته باشید. ابتدا خروجی BTU (استاندارد ضریب گرمادهی) را بررسی کنید.

گریل صنعتی با خروجی BTU بالاتر ایده‌آل است، زیرا می‌تواند غذا را سریع و یکنواخت بپزد. در مرحله دوم، اندازه مورد نیاز خود را تعیین کنید. هرچه بزرگتر باشد، سطح بیشتری برای پخت‌و‌پز خواهید داشت.

علاوه بر این در بحث راهنمای خرید باید مطمئن شوید که مدلی انتخاب ‌کنید که دارای تنظیمات کنترل دما کافی باشد، زیرا کمک می‌کند غذا را به طور یکنواخت و دقیق بپزید. در نهایت، برای خواندن نظرات سایر مشتریان و متخصصان وقت بگذارید تا درک بهتری از عملکرد یک گریل خاص داشته باشید. با کمی تحقیق و این لحاظ‌کردن این نکات، می‌توانید بهترین گریل را پیدا کنید که متناسب با نیاز شما باشد.


بیشتر بخوانید: محاسبه کارایی هود آشپزخانه

محاسبه کارایی هود آشپزخانه


راهنمای خرید گریل رومیزی

اگر به دنبال خرید بهترین گریل رومیزی هستید، چند نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. ابتدا، به اندازه مورد نیاز خود فکر کنید. در نظر بگیرید که به چند نفر می‌خواهید خدمت‌رسانی کنید و بر اساس آن یک دستگاه رومیزی انتخاب کنید.

به ویژگی‌های خاصی مانند تعداد شعله یا بشقاب‌های آشپزی لولایی توجه کنید، این ویژگی‌ها به‌ویژه در زمانی که تعداد سفارشات افزایش پیدا می‌کنند، به کار شما تسریع می‌بخشند. همچنین مهم است که سهولت استفاده را در نظر بگیرید، به دنبال مدل هایی با عملکرد ساده، کنترل دمای خودکار و دماسنج‌های خوانا باشید.

آخرین نکته با اهمیت در بحث راهنمای خرید گریل رومیزی نیز، سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که دوام مناسبی داشته باشد. یادتان باشد که در این زمینه، بازخورد مشتریان را بررسی کنید. با در نظر گرفتن این ملاحظات، باید بتوانید گریل رومیزی مناسب برای آشپزخانه صنعتی خود را به سهولت پیدا کنید.

خرید گریل

نکات مهم خرید گریل صنعتی

هنگام خرید بهترین گریل برای رستوران‌ها، چندین نکته مهم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. در مرحله اول، اندازه مهم است، زیرا مقدار غذایی را که می‌توان در یک حرکت پخت تعیین می‌کند. بهتر است در نظر بگیرید که رستوران شما معمولاً چه مقدار غذا سرو می‌کند و مطمئن شوید که اندازه آن می‌تواند این تقاضا را برآورده کند. در مرحله دوم، مهم است که نوع گریل مورد نیاز را در نظر بگیرید، زیرا انواع مختلفی مانند گازی، برقی، سرامیکی و ذغالی وجود دارد. هر نوع دارای قابلیت‌های متفاوتی است و بنابراین باید نوع مناسبی از گریل را برای نیازهای آشپزی خاص رستوران انتخاب کرد.

در بحث نکات مهم خرید گریل، هزینه و قیمت نیز باید در نظر گرفته شود، زیرا بسته به کیفیت و برند گریل، تنوع قیمت زیادی وجود دارد. گریل‌های با کیفیت بالاتر احتمالا عمر بیشتری خواهند داشت و گزینه‌های پخت‌و‌پز پیشرفته‌تری را ارائه می دهند. علاوه بر این، در صورت امکان، باید قبل از خرید بررسی شود، تا مطمئن شوید که از بالاترین استاندارد برخوردار است. در نهایت، اگر قصد استفاده طولانی‌مدت از دستگاه گریل را دارید، ضروری است که دارای ویژگی‌های ایمنی باشد، تا از بروز هر‌گونه آسیب یا حادثه جلوگیری شود.

به طور خلاصه، خرید بهترین گریل صنعتی برای یک رستوران، مستلزم در نظر گرفتن اندازه، نوع، هزینه و ویژگی‌های ایمنی گریل است. با در نظر گرفتن نکات نحوه انتخاب بهترین دستگاه و انجام برخی تحقیقات می‌توان خرید مناسبی برای تامین نیازهای آشپزی رستوران پیدا کرد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویژگی گریل ذغالی صنعتی کلیک کنید و این مقاله را بخوانید.

بیک صنعت، همراه در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکارهای صنعت غذایی

مجموعه بیک صنعت یکی از برترین و بهترین مجموعه‌های همراه در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکارهای صنعت غذایی بوده که آمادگی ارائه تمامی خدمات راه اندازی اعم از تدوین بیزینس پلن، برآورد هزینه، اخذ مجوزهای لازم، خرید تجهیزات و … را دارا است. علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران محترمی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکارهایی چون رستوران، کافه نان، فست‌فود، فودکورت و … را دارند می‌توانند با کارشناسان مجموعه بیک صنعت تماس حاصل نمایند و از فرصت مشاوره رایگان، نهایت بهره را ببرند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *